هفت هزار تا tag:http://7000ta.ir 2019-09-20T10:28:40+01:00 mihanblog.com شربت هیدروکسی زین برای جوش 2019-08-24T12:21:19+01:00 2019-08-24T12:21:19+01:00 tag:http://7000ta.ir/post/27 اسماعیل معینی شربت هیدروکسی زین برای جوش در این مطلب از سایت جسارت می خواهیم در مورد شربت هیدروکسی زین صحبت کنیم.امیدواریم این مطلب مورد توجه شما سروران گرامی قرار گیرد. شربت هیدروکسی زین برای جوش از این دارو برای درمان جوش هایی استفاده می شود که خود به دلیل حساسیت دارویی به وجود آمده اند.برای درمان این نوع جوش ها بهترین درمان برای این بثورات، خودداری از مصرف دارویی است که باعث ایجاد آن ها شده است. پس از این که مصرف دارو متوقف شد، ممکن است 5 تا 10 روز طول بکشد تا بهبودی در پوست ایجاد

شربت هیدروکسی زین برای جوش

شربت هیدروکسی زین ، شربت هیدروکسی زین برای جوش ، شربت هیدروکسی زین 25 و 10 ، دادن شربت هیدروکسی زین به نوزاد

در این مطلب از سایت جسارت می خواهیم در مورد شربت هیدروکسی زین صحبت کنیم.امیدواریم این مطلب مورد توجه شما سروران گرامی قرار گیرد.

شربت هیدروکسی زین برای جوش

از این دارو برای درمان جوش هایی استفاده می شود که خود به دلیل حساسیت دارویی به وجود آمده اند.برای درمان این نوع جوش ها بهترین درمان برای این بثورات، خودداری از مصرف دارویی است که باعث ایجاد آن ها شده است. پس از این که مصرف دارو متوقف شد، ممکن است 5 تا 10 روز طول بکشد تا بهبودی در پوست ایجاد شود. برای از بین رفتن کامل بثورات نیز به حدود 3 هفته زمان نیاز می باشد.

درمان های دیگری که ممکن است مفید باشند عبارتند از:

مصرف قرص های آنتی هیستامین خوراکی یا شربت هایی مانند دیفن هیدرامین، هیدروکسی زین، لوراتادین، سیتریزین و یا فکسوفنادین برای کاهش خارش

مصرف کرم یا لوسیون کورتیکواستروئید موضعی (کورتیزون) برای کاهش قرمزی پوست و التهاب پوست

پماد موضعی آنتی بیوتیک برای درمان زخم های باز

شربت هیدروکسی زین 25 و 10

شربت هیدروکسی زین (Hydroxyzine) برای درمان آلرژی و خارش تجویز می‌شود. در واقع هیدروکسی زین در بدن دو کار انجام می‌دهد. اول اینکه موجب کاهش فعالیت سیستم اعصاب مرکزی شده و دوم اینکه موجب کاهش هیستامین شیمیایی طبیعی در بدن می‌شود. هیستامین‌ها می‌توانند موجب بروز علائمی از قبیل عطسه و آبریزش بینی یا ایجاد کهیر بر روی پوست شوند. بنابراین این دارو می‌تواند در درمان آبریزش بینی موثر باشد.

علاوه بر استفاده از شربت هیدروکسی زین قرص هیدروکسی زین هم به عنوان داروی درمان اضطراب و تنش مورد استفاده قرار می‌گیرد. همچنین برای بیهوشی از این دارو همراه با دیگر داروها استفاده می‌شود. کنترل حالت تهوع و استفراغ، درمان کهیر یا درماتیت تماسی از دیگر مواد مصرف قرص و شربت هیدروکسی زین می‌باشد. شربت هیدروکسی زین به صورت 5 میلی‌گرم در 10 میلی‌لیتر می‌باشد.

دادن شربت هیدروکسی زین به نوزاد

محدودیت استفاده از دارو‌ها به سن کودک بستگی دارد. دادن برخی از دارو‌ها در کودکان کمتر از ۶ ماه به طور کامل ممنوع است. به عنوان مثال شربت‌های سرماخوردگی، قطره فنیل افرین و آنتی هیستامین‌ ها اصولاً نباید برای نوزادان زیر ۶ ماه استفاده شود. البته در زیر ۳ ماهگی مصرف این دارو‌ها کاملاً ممنوع و در ۳ تا ۶ ماهگی به طور نسبی ممنوع است و بین ۶ ماه تا ۲ سال هم توصیه می‌شود که از آن‌ها استفاده نشود، مگر اینکه پزشک با توجه به شرایط خاص نوزاد آن تجویز کند.
بنابراین آنتی هیستامین‌هایی مانند دیفن هیدرامین، پرومتازین و هیدروکسی زین، باید در سنین بالای ۲ سال و با احتیاط مصرف شوند، چون ممکن است عوارض جبران ناپذیری برای کودک داشته باشد.
اداره نظارت بر مواد غذایی و دارویی آمریکا اعلام کرده است مصرف داروهای سرماخوردگی و ضد سرفه به خصوص آنتی هیستامین‌ها، در کودکان کم سن، به ویژه در کودکان زیر دو سال می‌تواند منجر به عوارض ناگوار و حتی مرگبار شود.
موارد مصرف در کوردکان

درمان آلرژی

در درمان آبله مرغان در کودکان، گاهی آنتی‌هیستامین نیز تجویز می‌شود. یکی از شاخص‌ترین آنتی‌هیستامین‌ها شربت هیدروکسی‌زین است که باید با توجه به سن و وزن کودک با نظر پزشک از آن استفاده شود.

درمان کهیر

کنترل حالت تهوع و استفراغ

عوارض شربت هیدروکسی زین

خواب آلودگی و خشکی دهان از عوارض شایع این دارو هستند .

شایع تری خواب آلودگی، خشکی دهان، تحریک موضعی

مهم ترین

خون ریزی های زیر پوستی و آبسه، راش های پوستی حساسیتی، تورم

عوارض شربت هیدروکسی زین ، شربت هیدروکسی زین برای بزرگسالان ، شربت هیدروکسی زین برای ختنه

شربت هیدروکسی زین برای بزرگسالان

1- در صورت سابقه حساسیت به آنتی هیستامین ها، غذاها، مواد محافظ و رنگ ها پزشک را مطلع سازید.
2- در صورت داشتن رژیم غذایی کم نمک، کم قند و سایر رژیم ها پزشک را مطلع سازید.
3- در صورت مصرف همزمان سایر داروها مانند آنتی کولینرژیک ها، داروهای مضعف سیستم عصبی مرکزی و مهار کننده های منوآمینواکسیدازها (MAOIs) شامل ایزوکربوکسازید، فنلزین، پروکاربازین، سلژیلین، ترانیل سیپرومین پزشک را مطلع سازید.
4- در صورت ابتلا به بیماری های بزرگی پروستات، انسدادهای مجاری ادرار و یا اختلالات ادراری، گلوکوم، انسداد روده، زخم معده، بیماری کبدی و کلیوی پزشک را مطلع کنید.
5- دارو را به مقدار بیشتر و یا به مدت طولانی تر از تجویز پزشک مصرف نکنید.
6- می توانید برای کاهش عوارض گوارشی این دارو را با یک لیوان آب، شیر و یا همراه با غذا مصرف کنید.
7- عوارض جانبی جدی مانند تشنج در کودکان به خصوص نوزادان احتمال وقوع بیشتری دارد. همچنین عصبی بودن، بی قراری و دستپاچگی در کودکان بیشتر احتمال وقوع دارد.
8- چنانچه دارو را به طور مرتب مصرف می کنید، در صورتی که یک نوبت مصرف دارو را فراموش کردید به محض به یاد آوردن مصرف کنید ولی اگر تقریبا زمان مصرف نوبت بعدی فرا رسیده باشد، از مصرف این نوبت خودداری کنید و برنامه معمول دارویی خود را ادامه دهید و مقدار مصرف را نیز دو برابر نکنید.
9- سالمندان نسبت به عوارض جانبی این دارو حساس ترند. آشفتگی، اختلال ادراری یا ادرار دردناک، گیجی، خواب آلودگی، احساس ضعف، خشکی دهان، بینی و گلو، عصبی بودن، بی قراری و دستپاچگی بیشتر در سالمندان ممکن است اتفاق بیفتد.

مقدار مصرف هر دارو را پزشک معالج تعیین می کند ولی مقدار مصرف معمول این دارو به شرح زیر می باشد:

بزرگسالان

اضطراب

۵۰ تا ۱۰۰ میلی گرم چهار بار در روز

کهیر

۲۵ میلی گرم سه تا چهار بار در روز

آرام بخش

۵۰ تا ۱۰۰ میلی گرم روزانه

شربت هیدروکسی زین برای ختنه

بعد از ختنه کردن معمولا پزشکان قطره استامینوفن و شربت هیدروکسی زین و پماد تتراسایکلین را تجویز می کنند و با استفاده از این داروها زخم سریع بهبود می یابد و دردش تسکین می یابد.

شربت هیدروکسی زین برای اضطراب

این دارو خواب آور است و برای کسانی که دچار اضطراب می شوند مورد مصرف قرار می گیرد.بعبارتی کاربرد اصلی هیدروکسی زین برای درمان خارش و آلرژی می‌باشد. همچنین در درمان اضطراب و تنش عصبی، به عنوان آرام بخش قبل از بیهوشی عمومی، کاهش عوارض قطع مصرف مواد مخدر و الکل، کنترل خارش‌های آلرژیک از جمله کهیر مزمن و کنترل تهوع نیز استفاده می‌گردد.

شربت هیدروکسی زین برای افت دهان

برای درمان آفت دهان به خصوص در کودکان از این شربت استفاده می شود و با سرعت بالا آفت دهان را درمان می کند.

عوارض شربت هیدروکسی زین برای نوزادان

 این دارو سبب خواب آلودگی در نوزادان می‌شود؛ به همین دلیل به هیچ عنوان نباید برای کودکان زیر دو سال این دارو را تجویز کرد.

این دارو ممکن است روی اعصاب کودک تاثیر داشته باشد. مشکلات رفتاری، تربیتی، نوسان قند خون و بیماری‌ های تیروئید نیز از دیگر عوامل تاثیرگذار بر روی عصبی شدن کودک هستند.

حرکات بی قرار در چشم، زبان یا فک و گردن

گیجی

تشنج

از موارد منع مصرف این شربت در نوزادان می توانیم به موارد زیر اشاره کنیم

در حساسیت کودک به نوعی از شیر خشک، نباید از شربت هیدروکسی زین استفاده کرد، بلکه باید نوع شیر خشک را تغییر دهید.

در مواردی که کودک تب و اسهال دارد، بدون معاینه پزشک و خودسرانه شربت هیدروکسی زین مصرف نشود.

در صورت گرفتگی بینی نوزاد و خلط و سرفه، بدون معاینه پزشک و خودسرانه شربت هیدروکسی زین مصرف نشود.

در موارد اگزما و خشکی پوست نوزاد

در موارد دل درد و یبوست در نوزادان

شربت هیدروکسی زین برای اضطزاب ، شربت هیدروکسی زین برای سرماخوردگی ، شربت هیدروکسی زین در بارداری

شربت هیدروکسی زین برای سرماخوردگی

این شربت جزو بهترین شربت های سرماخوردگی نیست ولی اگر پزشک تجویز کرده مصرف نمایید.از مهمترین شربت های سرماخوردگی می توانیم به شربت گایافنزین و شربت پلارژین و شربت دیفن هیدرامین و شربت اکسپکتورانت اشاره کنیم.

هیدروکسی زین در بارداری

مطالعات کافی درباره مصرف داروی این گروه در حیوانات یا انسان بیانگر ایجاد ناهنجاریهای حنینی بوده است. یا عوارض جانبی گزارش شده موید ایجاد خطرات در جنین است. به دلیل این خطرات به طور واضح , مصرف این داروها در دوران حاملگی ممنوع است

تداخل دارویی هیدروکسی زین

ضد افسردگی های سه حلقه ای، داروهای ضد سایکوتیک و سایر فراورده های آنتی کولی نرژیک می توانند باعث تشدید عوارض دارو شوند. مصرف همزمان با داروهای مهار گر MAO ممنوع است. مصرف همزمان با داروهایی مثل الکل ها، بنزودیازپین ها باعث تشدید عوارض خواب آوری دارو می شوند.

کاربرد شربت هیدروکسی زین

هیدروکسی زین دارویی برای درمان خارش و حساسیت ناشی از آلرژی است. این نوعی آنتی هیستامین است که سبب مسدود کردن ترشح بعضی از مواد طبیعی (هیستامین) می شود که بدن شما در طول یک واکنش آلرژیک تولید می کند. از هیدروکسی زین ممکن است برای درمان اضطراب در کوتاه مدت و یا کمک به ایجاد حس آرامش قبل و بعد از عمل استفاده شود.

تداخل دارویی هیدروکسی زین ، کاربرد هیدروکسی زین ، سیتریزین بهتر است یا هیدروکسی زین

خودکشی با هیدروکسی زین

در صورتی که به صورت اتفاقی و یا به قصد خودکشی با هیدروکسی زین مقدار زیادی از این دارو مصرف کرده اید سریعا با اورژانس تماس بگیرید . مسمومیت با هیدروکسی ی زین می تواند کشنده باشد . خودکشی نمایشی با مصرف زیاد هیدروکسی ایزین روش مناسبی برای جلب توجه نبوده و عوارض جانبی جدی به همراه دارد

سیتریزین بهتر است یا هیدروکسی زین

برای درمان کاهش مزمن یک آزمایش صورت گرفته است که به صورت زیر است.

مواد و روش‌ کار. این مطالعه به صورت دو سویه کور و تصادفی بر روی 75 بیمار در بیمارستان بقیه ا… (عج) در طی سال 1384 انجام شد (25 بیمار در هر گروه). پیش از شروع درمان، امتیاز خارش بر اساس جدول استاندارد و نیز با استفاده از آنالیز چشمی یا Visual Analysis Score (VAS) برای کلیه‌ی بیماران اندازه‌گیری شد. سپس بیماران به صورت تصادفی به سه گروه تقسیم شدند: گروه اول کپسول داکسپین با دوز 10 میلی گرم روزانه، گروه دوم هیدروکسی زین با دوز 25 میلی گرم روزانه و گروه سوم کپسول ستریزین با دوز 10 میلی گرم روزانه به مدت یک ماه مصرف کردند. پس از پایان مداخله‌ی دارویی و همچنین در پایان یک ماه دوره‌ی پیگیری، مجدداً معیارهای خارش در بیماران ارزیابی شد.

نتایج. امتیاز خارش و VAS در بیماران هر سه گروه، پس از یک ماه درمان کاهش معنی داری پیدا کرد (05/0> p ) ولی در پایان یک ماه دوره‌ی پیگیری مجدداً وضعیت خارش به حالت اولیه بازگشت. 18 بیمار در گروه هیدروکسی زین، 14 بیمار در گروه داکسپین و 6 بیمار در گروه ستریزین دچار خواب آلودگی ناشی از درمان شدند. در نهایت، هیدروکسی زین در مقایسه با داکسپین تأثیر تقریباً مساوی داشته (05/0< p )، هر دو کاهش معنی داری در نمره‌ی خارش و VAS بیماران ایجاد کردند (05/0> p )، در حالی که ستریزین نیز علیرغم کاهش قابل ملاحظه در معیار فوق (05/0 >p ) نسبت به دو داروی قبل تأثیر کمتری داشت.

بحث. با توجه به اثر بخشی بهتر هیدروکسی زین و داکسپین در درمان خارش بیماران در این مطالعه و با توجه به عوارض جانبی بیشتری که در گروه مصرف کنندگان هیدروکسی زین دیده شد، به نظر می رسد در بین سه داروی فوق، داکسپین تأثیر بهتری در کاهش خارش مزمن داشته باشد.

شربت هیدروکسی زین برای حساسیت

حساسیت‌ ها تنها مختص بزرگسالان نیست و کودکان را هم گاه و بیگاه درگیر می‌کند. در این موارد بهترین کار مراجعه به پزشک است. شربت هیدروکسی زین یکی از داروهایی است که توسط پزشک برای برطرف کردن آلرژی کودکان تجویز می‌شود.

برای درمان حساسیت در بزرگسالی هم باید به پزشک مراجعه کنید چرا که خیلی از داروهای ضد حساسیت ممکن است روی بعضی افراد حساسیت ایجاد کنند.

مصرف در شیردهی

در دوران بارداری منع مصرف دارد و در دوران شیردهی با احتیاط و تنها در صورت ضرورت تجویز شود

]]>
عکس عاشقانه | مجموعه زیباترین تصاویر و عکس عاشقانه 2019-08-06T20:57:44+01:00 2019-08-06T20:57:44+01:00 tag:http://7000ta.ir/post/26 اسماعیل معینی عکس عاشقانه در این مطلب از سایت جسارت عکس های زیبا از جدیدترین عکس های عاشقانه را برای شما فراهم نموده ایم.امیدواریم مورد توجه شما سروران گرامی قرار گیرد. برای دیدن این عکس ها به ادامه مطلب مراجعه نمایید عکس عاشقانه آدمیزاد فقط با آب و نان و هوا نیست که زنده است این را دانستم و می دانم که آدم به آدم است که زنده است آدم به عشق آدم زنده است ! عکس زمستانی عاشقانه وقتی از گلوگاه جاده ها… ترانه ی فراق پخش می شود… من انتظار را با سر انگشت های خود هجی می کنم تا تو…بیایی

عکس عاشقانه

عکس عاشقانه

در این مطلب از سایت جسارت عکس های زیبا از جدیدترین عکس های عاشقانه را برای شما فراهم نموده ایم.امیدواریم مورد توجه شما سروران گرامی قرار گیرد.

برای دیدن این عکس ها به ادامه مطلب مراجعه نمایید

عکس عاشقانه

آدمیزاد فقط با آب و نان و هوا نیست که زنده است

این را دانستم و می دانم که آدم به آدم است که زنده است

آدم به عشق آدم زنده است !

عکس زمستانی عاشقانه

وقتی از گلوگاه جاده ها…

ترانه ی فراق پخش می شود…

من

انتظار را

با سر انگشت های خود

هجی می کنم

تا

تو…بیایی…

عکس قلب , عکس قلب شکسته , عکس قلب عاشقانه انسان , عکس قلب و گل فانتزی

عکس سرما عاشقانه

می خواهم ببوسمت

اگر این شعر های شعله ورم دهانی بگذارند

می خواهم دستت را بگیرم

اگر که دست دهد این دست این قلم

دستی بگذارند

اینان به نوشتن از تو چنان معتادند

که مجسمه ها به سنگ

و سربازان

به خیالات پیروزی

عکس زمستان عاشقانه

آموخته ام که مردم

حرف های شما را فراموش می کنند

کارهای شما را فراموش می کنند

ولی احساسی را که در آنها ایجاد کرده اید

هیچ وقت فراموش نمی کنند

عکس سوز و سرما عاشقانه

تو را نه با دست هایم

بلکه با قلبم به آغوش کشیدمت

دوست داشتنی ترین جای قلبم

همان سمتی است که تو را دوست می دارد

عکس عاشقانه تنهایی

برمی گردی به من

شبیه دریا

برای به آغوش کشیدن

ماهی مرده اش …

عکس عاشقانه زمستان دونفره

از من شعر می‌خواهی

شعری پر از تشبیه و استعاره

ببخش عشق‌ام

در خورجین‌ام هیچ چیز شبیه به زیبایی تو ندارم

عکس عاشقانه جدید

موهایت را

هر کسی می تواند ببافد

اما

روزی خواهی فهمید

دیگر

هیچکس مثل من

با موهایت

شعر نخواهد بافت

عکس عاشقانه جدایی

زمان آدم ها رو دگرگون میکند

اما تصویری را که از آنها داریم

ثابت نگه می دارد

هیچ چیز دردناک تر از این تضاد

میان دگرگونی آدم ها و ثبات خاطره ها نیست

عکس عاشقانه شمع

روزهاى مدیدى

نه مى نویسد

نه مى پرسد

و نه سراغى مى گیرد

اما یک روز مى آید

و تنها با یک سلام

باز هم اوست که برنده مى شود

عکس عاشقانه آدم برفی

سالهــــــــــا دویده ام

با قلبـــــــــی معلق و پایـــی در هــــوا

دیگــــر طــاقت رویاهــــایم تمــــــــــام شده ست

دلم…

.

.

.

دلــــــــــم رسیدن می خواهــــــد!

عکس عاشقانه

همه قراردادها را روی کاغذ بی جان نمی نویسند

بعضی از عهدها را روی قلب هم می نویسیم

حواست به این عهد های غیر کاغذی باشد

شکستنشان

یک آدم را می شکند !!..

عکس های عاشقانه و زیبا

عکس عاشقانه

عکس های عاشقانه و زیبا

هر که در عاشقی قدم نزده است

بر دل از خون دیده نم نزده است

او چه داند که چیست حالت عشق

که بر او عشق، تیر غم نزده است

عکس عاشقانه , عکس های عاشقانه , تصاویر عاشقانه

عکس عاشقانه

رو به روی پنجره دیوار باشد بهتر است

بین ما این فاصله “بسیار” باشد بهتر است

من به دنبال کس‍ی بودم که “دلسوزی” کند

همدمم این روزها سیگار باشد بهتر است

من نگفتم آنچه حلاج از تو دید و فاش کرد

سر نوشت “رازداری”، دار باشد بهتر است!

خانه ی بیچاره ای که سرنوشتش زلزله است

از همان روز نخست آوار باشد بهتر است

گاه نفرت حاصلش عشق است، این را درک کن

گاه اگر از تو دلم بیزار باشد بهتر است

عکس عاشقانه , عکس های عاشقانه , تصاویر عاشقانه

عکس های عاشقانه

در نگاه‌ ات همه‌ی مهربانی‌هاست:

قاصدی که زندگی را خبر می‌دهد.

و در سکوت‌ات همه‌ی صداها:

فریادی که بودن را تجربه می‌کند.

عکس عاشقانه , عکس های عاشقانه , تصاویر عاشقانه

عکس های عاشقانه بوسه

دگر از درد تنهایی، به جانم یار می‌باید

دگر تلخ است کامم، شربت دیدار می‌باید

ز جام عشق او مستم، دگر پندم مده ناصح

نصیحت گوش کردن را دل هشیار می‌باید

مرا امید بهبودی نماندست، ای خوش آن روزی

که می‌گفتم: علاج این دل بیمار می‌باید

بهائی بارها ورزید عشق، اما جنونش را

نمی‌بایست زنجیری، ولی این بار می‌باید

عکس عاشقانه , عکس های عاشقانه , تصاویر عاشقانه

عکس های عاشقانه دونفره

دعوت من بر تو آن شد کایزدت عاشق کناد

بر یکی سنگین دل نامهربان چون خویشتن

تا بدانی درد عشق و داغ هجر و غم کشی

چون به هجر اندر بپیچی پس بدانی قدر من

عکس عاشقانه , عکس های عاشقانه , تصاویر عاشقانه

عکس زیبا و عاشقانه

تا در ره عشق آشنای تو شدم

با صد غم و درد مبتلای تو شدم

لیلی‌وش من به حال زارم بنگر

مجنون زمانه از برای تو شدم

عکس عاشقانه , عکس های عاشقانه , تصاویر عاشقانه

عکسهای عاشقانه

بعد من با یاد من افسوس مى ماند به جا

در میان کلبه ها فانوس مى ماند به جا

میروم تا گم شوم در جاده هاى ناشناس

کس نمی یابد مرا ، افسوس مى ماند بجا

عکس عاشقانه , عکس های عاشقانه , تصاویر عاشقانه

عکسهای دونفره عاشقانه

شد کوچه به کوچه جستجو عاشق او

شد با شب و گریه رو به رو عاشق او

پایان حکایتم شنیدن دارد

من عاشق او بودم و او عاشق او

عکس عاشقانه , عکس های عاشقانه , تصاویر عاشقانه

عکس غمگین عاشقانه

ﺷﺒﻬﺎ ﮔﺬﺭﺩ ﮐﻪ ﺩﯾﺪﻩ ﻧﺘﻮﺍﻧﻢ ﺑﺴﺖ

ﻣﺮﺩﻡ ﻫﻤﻪ ﺍﺯ ﺧﻮﺍﺏ ﻭ ﻣﻦ ﺍﺯ ﻓﮑﺮ ﺗﻮ ﻣﺴﺖ

ﺑﺎﺷﺪ ﮐﻪ ﺑﻪ ﺩﺳﺖ ﺧﻮﯾﺶ ﺧﻮﻧﻢ ﺭﯾﺰﯼ

ﺗﺎ ﺟﺎﻥ ﺑﺪﻫﻢ ﺩﺍﻣﻦ ﻣﻘﺼﻮﺩ ﺑﻪ ﺩﺳﺖ !

عکس عاشقانه , عکس های عاشقانه , تصاویر عاشقانه

عکس فوق العاده عاشقانه

لبانت قند مصری ، گونه هایت سیب لبنان را

روایت می کند چشمانت آهوی خراسان را

من از هر جای دنیا هرکه هستم عاشقت هستم

به مهرت بسته ام دل را ، به دستت داده ام جان را

عکس عاشقانه , عکس های عاشقانه , تصاویر عاشقانه

عکس گیتار عاشقانه

آن حرف که از دلت غمی بگشاید

در صحبت دل شکستگان می باید

هر شیشه که بشکند ندارد قیمت

جز شیشه دل که قیمتش افزاید !

عکس عاشقانه , عکس های عاشقانه , تصاویر عاشقانه

عکسهای عاشقانه جدید

مَردم از ماتم من شاد و من از غم خشنود

شادمانم کن و اندوه مکرر برسان

مرگ یا خواب ؟! چقدر این دو برادر دورند

مژده‌ی وصل برادر به برادر برسان

عکس عاشقانه , عکس های عاشقانه , تصاویر عاشقانه

عکس غروب عاشقانه

عاشقی دانی چه باشد ؟ بی دل و جان زیستن

جان و دل بر باختن ، بر روی جانان زیستن

سوختن در هجر و خوش بودن به امید وصال

ساختن با درد و پس با بوی درمان زیستن

عکس عاشقانه , عکس های عاشقانه , تصاویر عاشقانه

عکسی عاشقانه

غم ، حادثه ، تردید ، من و تنهایی

یک شیشه ی می لبالب و تنهایی

من مانده کنار جاده ی خاطره ها

با یک چمدان سوز و تب و تنهایی

عکس عاشقانه , عکس های عاشقانه , تصاویر عاشقانه

عکس گربه عاشقانه

به مژگان سیه کردی هزاران رخنه در دینم

بیا کز چشم بیمارت هزاران درد برچینم

الا ای همنشین دل که یارانت برفت از یاد

مرا روزی مباد آن دم که بی یاد تو بنشینم

حافظ

عکس عاشقانه , عکس های عاشقانه , تصاویر عاشقانه

عکس طبیعی و عاشقانه

تو را می خواهم و دانم که هرگز

به کام دل در آغوشت نگیرم

تویی آن آسمان صاف و روشن

من این کنج قفس مرغی اسیرم

عکس عاشقانه , عکس های عاشقانه , تصاویر عاشقانه

عکس پنگوئن عاشقانه

تا مثل من تو هم بشوی مبتلای تو

باید که از خودت بنویسم برای تو

من شانه ام پر از گسل است و بلا به دور

امشب چه گریه خیز شده شانه های تو ؟!

عکس عاشقانه , عکس های عاشقانه , تصاویر عاشقانه

عکس حیوانات عاشقانه

عشق بازی کار فرهاد است و بس

دل به شیرین داد و دیگر هیچکس

مهر امروزی فریبی بیش نیست

مانده ام حیران که اصل عشق چیست ؟

عکس عاشقانه , عکس های عاشقانه , تصاویر عاشقانه

عکس پرنده عاشقانه

موی افشان میکنی رفع خطر کردم عزیز

عقل حیران میکنی رفع خطر کردم عزیز

کشته ها را دیده ام ، زین پس فراری ام ز تو

وَان یکادی خوانده ام رفع خطر کردم عزیز

فراز خراسانی

عکس عاشقانه , عکس های عاشقانه , تصاویر عاشقانه

عکس سیگار عاشقانه

دل زمزمه می‌کرد ، هلاکش کردند

با تیغِ برهنه چاک چاکش کردند

دل ، دهکده ای بود پر از چشمه و گل

از لوث وجود عشق پاکش کردند !

عکس عاشقانه , عکس های عاشقانه , تصاویر عاشقانه

عکس تنهایی عاشقانه

ﺑﻪ ﺟﺮﻡ ﺍﯾﻨﮑﻪ ﺩﻟﻢ ﺁﻩ ﻫﺴﺖ ﻭ ﺁﻫﻦ ﻧﯿﺴﺖ

ﮐﺴﯽ ﺑﻪ ﺟﺰ ﺗﻮ ﺩﺭ ﺍﯾﻦ ﺭﻭﺯﮔﺎﺭ ﺑﺎ ﻣﻦ ﻧﯿﺴﺖ

ﺧﻮﺵ ﺁﻣﺪﯼ ﺑﻨﺸﯿﻦ ، ﺁﻓﺘﺎﺏ ﺩﻡ ﮐﺮﺩﻡ

ﮐﻪ ﭼﺎﯼ ﺩﻏﺪﻏﻪ ﯼ ﻋﺎﺷﻘﺎﻧﻪ ﯼ ﻣﻦ ﻧﯿﺴﺖ !

عکس عاشقانه , عکس های عاشقانه , تصاویر عاشقانه

عکس گل عاشقانه

اندازه ی یک وقفه ی کوتاه بمان

حتی شده تا نیمه ی این راه بمان

دلتنگ تو بودن به خدا ممکن نیست

نه ، آه نکش ، آه نرو ، آه بمان !

عکس عاشقانه , عکس های عاشقانه , تصاویر عاشقانه

عکس رمانتیک و عاشقانه

لبخند زدی و خنده ات خاطره شد

هر اخم تو فرشی از هزاران گره شد

یک صفحه ی صاف بود ، از آن آغاز

تا دور تو چرخید زمین ، دایره شد !

عکس عاشقانه , عکس های عاشقانه , تصاویر عاشقانه

عکس ناراحتی عاشقانه

ای ستاره ها مگر شما هم آگهید ؟

از دورویی و جفای ساکنان خاک

کاین چنین به قلبِ آسمان نهان شُدید

ای ستاره ها،  ستاره های خوب و پاک !

عکس عاشقانه , عکس های عاشقانه , تصاویر عاشقانه

عکس باران عاشقانه

عشق یعنی حسرت پنهان دل

زندگی در گوشه ویران دل

عشق یعنی سایه در یک خیال

آرزوی سرکش و گاهی محال

عکس عاشقانه , عکس های عاشقانه , تصاویر عاشقانه

]]>
درمان سرفه مزمن کودکان 2019-04-15T10:52:49+01:00 2019-04-15T10:52:49+01:00 tag:http://7000ta.ir/post/25 اسماعیل معینی روش های خانگی برای درمان سرفه مزمن کودکان در طب سنتیروش های خانگی برای درمان سرفه مزمن کودکان در طب سنتی در سایت جسارتدرمان سرفه مزمن کودکان ،درمان سرفه حاد کودکان ،درمان سرفه مزمن کودکان ،درمان سرفه مزمن در کودکان ،درمان خانگی سرفه مزمن کودکان،درمان سرفه های مزمن در کودکان،درمان سرفه های مزمن کودکان،درمان سرفه حاد در کودکان&nbsp;سرفه مزمن و طولانی کودکاندرمان سرفه مزمن کودکان برای والدین ضروری است .سرفه کودکان برای والدین آنها نگران کننده است و می‌تواند پدر و مادرها را مضطرب کند. روش های خانگی برای درمان سرفه مزمن کودکان در طب سنتی

روش های خانگی برای درمان سرفه مزمن کودکان در طب سنتی در سایت جسارت

درمان سرفه مزمن کودکان ،درمان سرفه حاد کودکان ،درمان سرفه مزمن کودکان ،درمان سرفه مزمن در کودکان ،درمان خانگی سرفه مزمن کودکان،درمان سرفه های مزمن در کودکان،درمان سرفه های مزمن کودکان،درمان سرفه حاد در کودکان

درمان سرفه مزمن کودکان ، درمان سرفه کودکان ،درمان گیاهی سرفه مزمن کودکان ، درمان خانگی سرفه مزمن در کودکان 

سرفه مزمن و طولانی کودکان

درمان سرفه مزمن کودکان برای والدین ضروری است .سرفه کودکان برای والدین آنها نگران کننده است و می‌تواند پدر و مادرها را مضطرب کند. با این حال سرفه در کودکان اغلب منشأ طبیعی دارد و چیز عجیبی نیست اما در صورت بروز سرفه های غیرعادی یا مزمن در کودکتان، لازم است تا سریعا به پزشک مراجعه شود.در واقع سرفه واکنش طبیعی بدن است که به دلیل تحریک مژه‌های برونش و دستگاه تنفس، تحریک و توسط اعصاب مرکزی و تحریک دیافراگم ایجاد می‌شود. توسط سرفه، مقدار زیادی ترشحات از بدن خارج می‌شود تا راه هوایی باز شده و تنفس راحت‌تر صورت گیرد. سرفه بر اثر مکانیسم تحریک می تواند خفیف و شدید باشد اما علت سرفه هرچه باشد راه‌های درمانی خاصی برای آن وجود دارد که والدین باید به آن توجه داشته باشند.طبق آمار سرفه مزمن یکی از پنج علت شایعی است که باعث مراجعه کودکان به پزشک می‌شود. میزان شیوع سرفه‌های طولانی مدت در کودکان کمتر از ده درصد است. شیوع بالای سرفه مزمن تعجب‌آور نیست، چون سرفه کردن علامت ده‌ها بیماری مختلف است. سرفه حاد ناشی از سرماخوردگی یا ویروس تنفسی معولاً ظرف یک ماه درمان می‌شود، اما سرفه‌ای که مدت بیشتری ادامه داشته باشد،احتمالا علت جدی‌تری دارد و برای درمان آن باید به متخصص اطفال مراجعه کرد.در این مطلب از سایت جسارت به روش های خانگی برای درمان سرفه مزمن کودکان در طب سنتی می پردازیم. امیدواریم این مطلب مورد توجه شما سروران گرامی قرار گیرد.

دارو برای سرفه مزمن کودکان

برای درمان سرفه‌های مزمن کودک ابتدا باید علت را متوجه شویم و سپس آن را درمان کنیم و تشخیص صحیح علت سرفه‌ها برای برخورداری از یک درمان کارآمد و موثر الزامی است. تجویز دارو معمولاً موثرترین راه برای درمان سرفه‌های مزمن است،♥ البته والدین نیز می‌توانند با رعایت توصیه‌های پزشک به بهبود حال فرزندشان کمک کنند.درمان دارویی: داروهای زیر داروهای متداولی است که معمولاً برای درمان و کنترل سرفه مزمن تجویز می‌شود: آنتی هیستامین برای درمان حساسیت. ضداحتقان‌ها برای درمان ترشحات پشت بینی.آنتی بیوتیک برای درمان عفونت .استفاده از بلاک کننده اسید برای درمان رفلاکس.داروهای مدیریت آسم

درمان سرفه مزمن کودکان

یکی علل سرفه های مزمن مثل خیلی از بیماری های دیگر میتواند خشکی باشد پس یکی از فاکتورهای مهم درمان رفع آن تلقی می شود ،کودکان کوچک با شیر مادر و بزرگترها با آب ولرم ،سوپ، آب نارگیل به راحتی می توانند مجرای تنفسی خود را مرطوب کنند. مصرف غذاهای آبکی و گرم مانند سوپ مرغ، انواع آش و سوپ های ساده همواره در طول بیماری سرماخوردگی، سینه درد و سرفه ازجمله تجویزهای پزشکان بوده است، افزودن ادویه جات تند مانند فلفل، پودر سیر یا خود سیر و پودر کاری به این غذاها نیز توصیه می شود.

درمان سرفه مزمن کودکان با عسل

مطالعات نشان داده است عسل در کمک به تسکین سرفه حتی از از داروهای حاوی دکسترومتورفان (یک سرکوب کننده قوی سرفه است) موثرتر می‌باشد.از آنجا که عسل نرم کننده و تسکین دهنده است و آب لیمو می‌تواند به درمان احتقان کمک کند، فقط کافی است مقداری چای در یک لیوان بریزید و به مقدار دلخواه، عسل بهاره و آبلیموی اصل را در آن حل کنید. این نوشیدنی می‌تواند در رها شدن از سرفه‌های مزمن و شدید به شما کمک کند.

]]>
تومور مغزی را توضیح دهید 2019-04-09T10:01:06+01:00 2019-04-09T10:01:06+01:00 tag:http://7000ta.ir/post/24 اسماعیل معینی تومور مغزی را توضیح دهیدهمه ما بیشتر یا کمتر تومور مغزی را می دانیم. مغز انسان تمام اطلاعات را در قسمت های مختلف بدن کنترل و تفسیر می کند. تومورهای مغزی در اشکال و اندازه های مختلف ظاهر می شوند و بسته به جایی که رشد می کنند، علائم می توانند متفاوت باشند. به عنوان مثال، اگر تومور شما در ناحیه مغز است که حرکت حرکات دست و چشم خود را کنترل می کند، علائم تومور مغزی در این ناحیه می تواند ضعف اندام و بینایی تیره باشد. در این مقاله، ما در مورد یک سایت شجاع در مورد علائم و سردرد و طول عمر انواع م تومور مغزی را توضیح دهیدهمه ما بیشتر یا کمتر تومور مغزی را می دانیم. مغز انسان تمام اطلاعات را در قسمت های مختلف بدن کنترل و تفسیر می کند. تومورهای مغزی در اشکال و اندازه های مختلف ظاهر می شوند و بسته به جایی که رشد می کنند، علائم می توانند متفاوت باشند. به عنوان مثال، اگر تومور شما در ناحیه مغز است که حرکت حرکات دست و چشم خود را کنترل می کند، علائم تومور مغزی در این ناحیه می تواند ضعف اندام و بینایی تیره باشد. در این مقاله، ما در مورد یک سایت شجاع در مورد علائم و سردرد و طول عمر انواع مختلف تومورهای مغزی صحبت می کنیم. ما در مورد کودکان مبتلا به آستروسیتوم بدخیم خوش خیم صحبت می کنیم. امیدواریم مورد توجه قرار گیرد
انواع تومورهای مغزی

انواع تومورهای مغزی هستند

نورو آکوستیک استروسیتوم متاستاتیک کارسینوم گلیوبلاستوما جنین گلیوما تخمدان Moduloblastoma تومور مننژیوم مغز کودکان مننژیت و تومورهای هیپوفیز
انواع مختلف تومورها

خوش خیم: کشنده نیست و به مناطق دیگر بدن حمله نمی کند. بدخیم: در طول مراحل رشد آن کشنده است و به سایر نقاط بدن گسترش می یابد. با توجه به ماهیت تومورها، تومورها می توانند بافت های تومور مهاجم را به بافت های مجاور هدایت کنند (نفوذ اولیه) یا از طریق خون یا لنف به نام متاستاز (دخالت ثانویه).
تومور مغزی چیست؟

تومورهای مغزی توده یا رشد غیر طبیعی سلولهای مغز انواع مختلفی از تومورهای مغزی وجود دارد که بعضی از آنها نامطلوب هستند (خوش خیم) و برخی از آنها سرطانی یا بدخیم هستند. در تعریف یک تومور مغزی، رشد توده غیرطبیعی در مغز که ممکن است خوش خیم یا بدخیم باشد، به عبارت دیگر یک نوع نئوپلاسم شدید داخل جمجمه یا تومور (رشد غیرطبیعی سلول)، درون مغز یا کانال مرکزی طناب نخاعی است
انتشار لنفاوی تومور

انتشار لنفاوی سلول های تومور در عروق لنفاوی مجاور رشد می کند و از یکدیگر جدا شده و به گره های لنفاوی آن منطقه منتقل می شود، در حالیکه رشد ثانویه ممکن است رخ دهد. در نتیجه رشد ثانویه در نهایت، تخریب لومن را از بین می برد و دوباره وارد عروق لنفاوی می شود و از طریق سیستم لنفی پیشرفت می کند. انتشار عروقی سلول های تومور ممکن است به مویرگ ها یا رگ های محلی حمله کند و از طریق جریان خون به جلو منتقل شود. این سلول ها در شبکه های مویرگ اندام های دیگر قرار دارند و سپس رشد ثانویه صورت می گیرد. سلولهای توموری که به رگهای ورید وارد می شوند، در کبد قرار دارند. سلول هایی که وارد رگهای سیستماتیک می شوند در ریه ها قرار دارند. با این حال، برخی از سلول های تومور از طریق مویرگ های ریه عبور می کنند و ممکن است باعث رشد ثانویه در بافت های دیگر شوند. سلول های بدخیم از تومورهای اولیه ریه نیز می توانند به طور منظم به جریان خون وارد شوند و ترشحات ثانویه را در سایر بافت ها ایجاد کنند.
همه چیز درباره تومور مغزی

تومور مغزی یک توده غیر طبیعی در مغز است که می تواند به دلیل ماهیت سلول ها خوش خیم یا بدخیم باشد. تومور مغزی، به عبارت دیگر، نئوپلاسم سخت و ملتهب یا تومور (رشد غیرطبیعی سلولی)، داخل مغز یا کانال مرکزی نخاع است. تومورهای مغز، همه تومورهای داخل جمجمه یا تومورهای داخل کانال مرکزی نخاع. این تومورها ناشی از تقسیم سلولی غیرطبیعی و غیر طبیعی است و معمولا در مغز (از جمله: نورونها، سلولهای گلیال (استروسیتها، الیگودندروسیتها، سلولهای اپیدرمال، سلولهای تولید کننده میدلین شوان)، بافتهای لنفاوی، رگهای خونی) یا اعصاب مغزی، گرفتگی قاعدگی ، جمجمه، غدد هیپوفیز و غدد پینه آل ایجاد می شوند. این تومورها همچنین می توانند در نتیجه گسترش تومورهای بدخیم که عمدتا شامل سایر اعضا هستند، در این صورت تومور متاستاتیک یا متاستاتیک نامیده می شود. هرچند هر تومور مغزی به علت ماهیت تهاجمی و انتقال آن در فضای محدود خود، ذاتا تهدید کننده زندگی است، تومورهای مغزی (حتی بدخیم) همیشه مرگبار و مرگبار نیستند. تومورهای مغزی یا تومورهای داخل جمجمه ممکن است دارای سرطان (بدخیم) یا غیر سرطانی (خوش خیم) باشند؛ با این حال، تعریف تومورهای بدخیم یا خوش خیم مغز متفاوت از مواردی است که معمولا در سایر انواع تومورهای سرطانی یا غیر سرطانی وجود دارد که دارای سایر قسمتهای بدن هستند. درجه تهدید تومور بستگی به ترکیبی از عوامل مختلفی دارد: نوع تومور، محل و اندازه تومور و نحوه توسعه آن. از آنجا که مغز به طور کامل توسط جمجمه پوشیده شده است، تشخیص سریع و زود هنگام تومور مغزی تنها در صورتی امکان پذیر است که ابزارهای پاراکلینیکی و تشخیصی که به طور دقیق شرایط حفره جمجمه ای را شناسایی می کنند و سریعا اعمال شوند. اما به عنوان یک قاعده، تشخیص تومور مغزی در مراحل پیشرفته بیماری اتفاق می افتد و هنگامی رخ می دهد که تومور باعث علائم و نشانه های غیر قابل توضیح در بیمار می شود.

منبع : تومور مغزی
]]>
شعر در مورد بوسه 2019-03-13T22:14:59+01:00 2019-03-13T22:14:59+01:00 tag:http://7000ta.ir/post/23 اسماعیل معینی شعر در مورد بوسهبا مجموعه شعر در مورد بوسه های عاشقانه ، اشعاری زیبا در مورد بوسه از پیشانی ، زیباترین شعر در مورد بوسه یار در سایت پارسی زی همراه باشیداشعار بوسهمثل بوسه ی پیش از خداحافظیتکلیفت روشن نیستمن چقدر ساده امکه هنوز فکر می کنمروزهای آخر پاییزتمام طلسم ها باطل می شودو تو مرا فتح خواهی کرد.♠♠♠♠♠♠♠♠♠♠♠♠♠♠♠♠♠♠♠♠♠♠♠♠♠♠♠♠♠♠♠♠♠♠♠جمالت آفتاب هر نظر بادز خوبی روی خوبت خوبتر بادهمای زلف شاهین شهپرت رادل شاهان عالم زیر پر بادکسی کو بسته زلفت نباشدچو زلفت درهم و زیر و زبر باددلی کو عاشق ر شعر در مورد بوسه

شعر در مورد بوسه , شعر در مورد بوسه و لب , شعر در مورد بوسه یار , شعر در مورد بوسه عشق

با مجموعه شعر در مورد بوسه های عاشقانه ، اشعاری زیبا در مورد بوسه از پیشانی ، زیباترین شعر در مورد بوسه یار در سایت پارسی زی همراه باشید

اشعار بوسه

مثل بوسه ی پیش از خداحافظی

تکلیفت روشن نیست

من چقدر ساده ام

که هنوز فکر می کنم

روزهای آخر پاییز

تمام طلسم ها باطل می شود

و تو مرا فتح خواهی کرد.

جمالت آفتاب هر نظر باد

ز خوبی روی خوبت خوبتر باد

همای زلف شاهین شهپرت را

دل شاهان عالم زیر پر باد

کسی کو بسته زلفت نباشد

چو زلفت درهم و زیر و زبر باد

دلی کو عاشق رویت نباشد

همیشه غرقه در خون جگر باد

بتا چون غمزه‌ات ناوک فشاند

دل مجروح من پیشش سپر باد

چو لعل شکرینت بوسه بخشد

مذاق جان من ز او پرشکر باد

مرا از توست هر دم تازه عشقی

تو را هر ساعتی حسنی دگر باد

به جان مشتاق روی توست حافظ

تو را در حال مشتاقان نظر باد

شعر از حافظ

بهار یعنی

جای بوسه‌های مردی

که تو باشی

روی گونه‌های زنی

که من باشم

شکوفه بدهد!

چه گوشواره ای از بوسه های من خوش تر

که دانه دانه نشیند به لاله ی گوشت

آن مسافر که سحر گریه در آغوشم کرد

آتشم زد به دو تا بوسه و خاموشم کرد

شعر در مورد بوسه یار

ای لبانـــم بــــوسه گاه  بوسه‌ات،

خیــره چشمانــم به راه بوسه‌ات…!

صوفی ار باده به اندازه خورد نوشش باد

ور نه اندیشه این کار فراموشش باد

آن که یک جرعه می از دست تواند دادن

دست با شاهد مقصود در آغوشش باد

پیر ما گفت خطا بر قلم صنع نرفت

آفرین بر نظر پاک خطاپوشش باد

شاه ترکان سخن مدعیان می‌شنود

شرمی از مظلمه خون سیاووشش باد

گر چه از کبر سخن با من درویش نگفت

جان فدای شکرین پسته خاموشش باد

چشمم از آینه داران خط و خالش گشت

لبم از بوسه ربایان بر و دوشش باد

نرگس مست نوازش کن مردم دارش

خون عاشق به قدح گر بخورد نوشش باد

به غلامی تو مشهور جهان شد حافظ

حلقه بندگی زلف تو در گوشش باد

بوسه هایم ابری می شوند

و پشت سرت

آسمان، آسمان فرو می ریزند

صبح با عطر تو بیدار شدن یعنی عشق

در تب بوسه گرفتار شدن یعنی عشق

سلام صبح بخیر

عشق را

بوسه بخیر می کند؛

صبح را

سلامِ تو …

قند آمیخته با گل نه علاج دل ما است

بوسه‌ای چند برآمیز به دشنامی چند

شعر در مورد بوسه عاشقانه

جان  من    بوسه   بده    عذر    میار

دیدن   روی    تو    عید    است  مرا

اشگش به گونه بود که آورد سوی من

بار  دگر  لبان خود از بهر بوسه پیش

دارد  لب  من   تشنگی  بوسه  بسیار

چون  مزرعه خشک که دارد غم باران

شستم به اشک، پای وی و چاره  ساختم

آن داغ را به بوسه لبهای گرم خویش

این گوهری که در نظرت سنگ ساده است

برپای آن پری چو رهی بوسه داده است

سه بوسه کز دولبت کرده‌ای وظیفه من

اگر  ادا  نکنی   قرض دار من باشی

بوسه‌ای زان دهن تنگ  بده  یا  بفروش

کاین متاعی است که بخشندوبها نیزکنند

بوسه کی گردد از آن لبهای جان پرور جدا؟

کی به افسون می‌شود شیرینی از شکر

بوسه‌ای کردم ز رخسارش تمنّا دوش گفت

دیدن‌این‌گلستان‌خوب‌است‌وگل‌چیدن‌خطا‌است

چه آیتی تو مگر ساحری که شاه و گدا

هر آنکه  دید  لبت  بوسه‌ای  گدائی  کرد

امروز نیم ملول شادم

غم را همه طاق برنهادم

بر سبلت هر کجا ملولی است

گر میر من است و اوستادم

امروز میان به عیش بستم

روبند ز روی مه گشادم

امروز ظریفم و لطیفم

گویی که مگر ز لطف زادم

یاری که نداد بوسه از ناز

او بوسه بجست و من ندادم

من دوش عجب چه خواب دیدم

کامروز عظیم بامرادم

شنیده‌ام که به جان بسته یارقیمت بوس

هزارجان به تنم نیست صدهزار افسوس

به چه عضو تو زنم  بوسه  نداند چه  کند

بر  سر سفره سلطان چو نشیند درویش

هرچند  شکسته  پر  به  کنج   قفسم

یک بوسه بود   از   لب   لعلت  هوسم

و آن بوسه چنان است که لب بر لب تو

آن     قدر    بماند    که  نماند   نفسم

توبه کردم که نبوسم لب ساقی و کنون

می‌گزم دست چرا گوش به نادان کردم

یک   بار    بوسه‌ای    ز   لب  تو ربوده‌ام

یک ‌بار دیگر  آن  شکر ستانم آرزو است

]]>
تعبیر خواب انگشتر ، طلا عقیق فیروزه نقره یاقوت نگین سفید نامزدی شکستن و گم شدن 2019-03-12T08:23:43+01:00 2019-03-12T08:23:43+01:00 tag:http://7000ta.ir/post/22 اسماعیل معینی تعبیر خواب انگشترتعبیر خواب انگشتر طلا و عقیق و یاقوت و نقره و نگین سفید نامزدی ، تعبیر خواب شکستن و گم شدن و هدیه گرفتن انگشتر ، تعبیر خواب انگشتر فیروزه و زمرد نگین سبز ، تعبیر خواب انگشتر الماس همگی در سایت پارسی زی . با ما همراه باشید .در قدیم رسم بود که نامه های مهم را با انگشتر مهر و موم می کردند.اگر در این مطلب در مورد نامه هایی صحبت شد که با انگشتر مهر شده بودند اشاره به این داستان تاریخی دارد.انگشتر در خوابحضرت یوسف ع معتقد است که انگشتر در خواب تعبیرش فرزند است و تع تعبیر خواب انگشتر

تعبیر خواب انگشتر , تعبیر خواب انگشتر طلا , تعبیر خواب انگشتر عقیق , تعبیر خواب انگشتر نقره

تعبیر خواب انگشتر طلا و عقیق و یاقوت و نقره و نگین سفید نامزدی ، تعبیر خواب شکستن و گم شدن و هدیه گرفتن انگشتر ، تعبیر خواب انگشتر فیروزه و زمرد نگین سبز ، تعبیر خواب انگشتر الماس همگی در سایت پارسی زی . با ما همراه باشید .

در قدیم رسم بود که نامه های مهم را با انگشتر مهر و موم می کردند.اگر در این مطلب در مورد نامه هایی صحبت شد که با انگشتر مهر شده بودند اشاره به این داستان تاریخی دارد.

انگشتر در خواب

حضرت یوسف ع معتقد است که انگشتر در خواب تعبیرش فرزند است و تعبیر خواب دیدن انگشتر برای مرد عزت و جلال و جاه و مقام است.از جمله خواب هایی که تعبیرشان فرزند است می توانیم به خواب ادرار کردن اشاره کنیم.

حضرت دانیال ع معتقد است که اگر کسی به تو انگشتری دهد تا بوسیله آن چیزی را مهر کند تعبیر این خواب این است که شما به هر آنچه که لیاقت داشته باشی می رسی.

کارل یونگ دیدن انگشتر در خواب را تکامل می داند.

لوک اویتنهاو می گوید که تعبیر خواب انگشتری افتخاری همراه با آرامش خاطر است.و دیدن انگشتر گرانقیمت در خواب تعبیرش یک ازدواج موفق است.

جابر مغربی می گوید نوشتن نامه و مهر کردن آن با انگشتر خود خبر از رسیدن چیزی پنهانی به تو دارد.و اگر نامه گشاده بود به تو چیزی آشکارا خواهد رسید.

امام جعفر صادق ع می فرمایند که دیدن انگشتر برای کسی که جایگاه بالایی دارد این است که از آن جایگاه عزل می شود.همچنین اگر زنی چنین خوابی را ببیند تعبیرش این است که همسر یا فرزندش می میرد.

منوچهر مطیعی می گوید که اگر در خواب انگشتری دیدید که در دستتان است و قبلا این انگشتر را ندیده بودید و از دیدن این انگشتر حیرت کرده اید به موفقیتی می رسید که هم خودتان و هم دیگران متحیر می مانند.

این خواب تعبیرش کاملا شبیه تعبیر خواب گرگ سفید است که به موفقیت و شجاعت و رسیدن به جاهابی بالا اشاره دارد.

تعبیر خواب پیدا کردن انگشتر

لوک اویتنهاو پیدا کرن انگشتر در خواب را ایجاد اختلاف و تفرقه می داند.

کارل یونگ می گوید که پیدا کردن حلقه ازدواج آشنایی با کسی برای عروسی است.

تعبیر خواب خرید انگشتر

لوک اویتنهاو خریدن انگشتر در خواب را نامزدی می داند.

تعبیر خواب حلقه ازدواج

کارل یونگ معتقد است که دیدن حلقه در خواب منظور حلقه عروسی به تکامل رسیدن و عشق ابدی است.

تعبیر خواب گم کردن انگشتر

کارل یونگ می گوید که اگر در خواب دیدید که حلقه ازدواج خود را گم کرده اید تعبیر این خواب این است که شما در زندگی مشترکتان یکی مشکل حل نشده دارید.

گم کردن انگشتر در خواب می تواند نشانه عدم امنیت باشد.شما ممکن است کسی را دوست داشته باشید و رد طی یک سری مسائل علاقه تان را کاملا از دست بدهید.

امام صادق ع معتقد است که اگر زنی در خواب ببیند که انگشتری نگین دار را گم کرده است تعبیرش این است که یا همسرش می میرد یا فرزندش.

محمد بن سیرین می گوید که اگر کسی در خواب دید که انگشترش گم شده است و یا کسی آن را دزدیده است در کارش مشکل به وجود می آید.

لوک اویتنهاو معتقد است که اگر در خواب دیدی که انگشترت را گم کرده ای تعبیرش جدایی و طلاق از همسر است.

منوچهر مطیعی معتقد است که اگر نی در خواب انگشتر نگین دارش را گم کند تعبیرش این است که یا کسی از عزیزان را از دست می دهد و یا از سمتی عزل می شود.

تعبیر خواب انگشتر نامزدی

کارل یونگ دیدن حلقه و انگشتر نامزدی را یک تعهد در ازدواج می داند که نمادی از یک عشق واقعی است.و این خواب می تواند نگرانی در مورد خواستگاری باشد اگر شما مجرد هستید.

تعبیر خواب انگشتر نقره

حضرت یوسف ع دیدن انگشتر نقره در خواب را خوش اخلاقی و داشتن اخلاق نیکو می داند.

امام جعفر صادق ع دیدن انگشتر نقره در خواب را زن و فرزند و مال می داند و در کل از نظر ایشان این خواب خوبی است.

ابراهیم کرمانی معتقد است که اگر در خواب ببین در دست خود انگشتری از نقره داری تعبیرش این است که هر آنچه که که در زندگی به دست آورده ای پاک و حلال است.

تعبیر خواب انگشتر فیروزه

حضرت یوسف ع دیدن انگشتر فیروزه ای در خواب را داشتن اخلاق نیک و پسندیده می داند.

تعبیر خواب انواع انگشتر از نظر جنس

تعبیر خواب دیدن انگشتری از جنس مس یا برنج این است که مردمی بی اصل و نصب به شما سود می رسد.

اگر در خواب انگشتری از جنس بلور دیدید تعبیر این خواب این است که شما از مردم عادی سودی بهتان می رسد.

تعبیر خواب هدیه گرفتن انگشتر

حضرت دانیال ع معتقد است که اگر از کسی در نماز یا مسجد یا عزا انگشتری هدیه بگیری تعبیر این خواب این است که از آن شخص به شما منفعت می رسد.

لوک اویتنهاو این خواب را خوب نمی داند و به مکر و نیرنگ و تله از آن یاد می کند.

منوچهر مطیعی معتقد است که اگر از کسی انگشتری هدیه گرفتید و در همان لحظه در انگشت خود  کردید ، از کسی که به شما انگشتر داده است سودی به شما می رسد و اعتبارتان زیاد می شود.

در حالت کلی گرفتن انگشتر به عنوان هدیه خوب است اما تعبیر این خواب به این که دهنده کیست و چه جایگاهی دارد بستگی دارد و همچنین به جایی که شما انگشتر را هدیه می گیرید.

محمد بن سیرین می گوید که اگر در خواب دیدی که انگشترت را از دست دادی و یا به کسی هدیه دادی مقداری از اموالت را به دیگران می بخشی.

جابر مغربی معتقد است که اگر در خواب دیدی که انگشتری را به کسی هدیه می دهی و آن شخص انگشتر را از تو قبول نمی کند تعبیرش این است که دختری را می خواهی و جواب رد از او خواهی شنید.

منوچهر مطیعی معتقد است که اگر انگشتری را که به امانت داده بودید را در خواب به شما برگرداندن تعبیرش این است که به خواستگاری شما جواب رد داده می شود و یا به ارزویی نمی رسید.

تعبیر خواب شکستن انگشتر

محمد بن سیرین معتقد است که اگر کسی در خواب دیدید که انگشترش شکسته و فقط نگین ان مانده تمام دارایی اش را از دست می دهد و فقط آبرویش برایش باقی می ماند.

جابر مغربی شکستن انگشتر در خواب را جدایی و طلاق می داند.

منوچهر مطیعی معتقد است که شکستن انگشتر در خواب برای فردی که متاهل است اختلاف و جدایی از همسر است.

کارل یونگ می گوید که شکستن انگشتر در خواب شما وفاداری تان به عشقتان را زیر سوال می برد. و دیدن یک حلقه شکسته در خواب معنی اش تمام شدن یک رابطه است.

تعبیر خواب فروختن انگشتر

محمد بن سیرین معتقد است که اگر در خواب دیدی که انگشترت را می فروشی تمام اموالت را هزینه می کنی.

مطالب مرتبط

تعبیر خواب مردهتعبیر خواب دندانتعبیر خواب موتعبیر خواب گریهتعبیر خواب لباس عروس

]]>
تعبیر خواب مدفوع ، مرده و خوردن کردن گربه ، سگ ، گاو ، حیوانات ، بچه و نوزاد 2019-03-08T18:41:40+01:00 2019-03-08T18:41:40+01:00 tag:http://7000ta.ir/post/21 اسماعیل معینی تعبیر خواب مدفوعتعبیر خواب مدفوع کردن و خوردن ، تعبیر خواب مدفوع بچه و نوزاد ، تعبیر خواب مدفوع حیوانات و سگ و گربه و گاو همگی در بخش تعبیر خواب سایت پارسی زی.با بهترین مرجع تعبیر خواب مدفوع همراه باشید.مدفوع در خوابتونی کریسپ در کتاب فرهنگ تفسیر رویا می نویسد که مدفوع احساس ناراحتی و نفرت یا گذشته ای است که باید از دست آن خلاص شد است.تعبیر خواب مدفوع انسان از دید خیلی از معبران خوب نیست .خیلی از معبرین هم دیدن مدفوع در خواب را پول می دانند.پولی که از راه حرام به دست امده است خود را تعبیر خواب مدفوع

تعبیر خواب مدفوع , تعبیر خواب مدفوع سگ و گربه , تعبیر خواب مدفوع نوزاد و بچه , تعبیر خواب مدفوع ردن و خوردن

تعبیر خواب مدفوع کردن و خوردن ، تعبیر خواب مدفوع بچه و نوزاد ، تعبیر خواب مدفوع حیوانات و سگ و گربه و گاو همگی در بخش تعبیر خواب سایت پارسی زی.با بهترین مرجع تعبیر خواب مدفوع همراه باشید.

مدفوع در خواب

تونی کریسپ در کتاب فرهنگ تفسیر رویا می نویسد که مدفوع احساس ناراحتی و نفرت یا گذشته ای است که باید از دست آن خلاص شد است.

تعبیر خواب مدفوع انسان از دید خیلی از معبران خوب نیست .خیلی از معبرین هم دیدن مدفوع در خواب را پول می دانند.پولی که از راه حرام به دست امده است خود را به صورت مدفوع در خواب نشان می دهد.

علامه مجلسی ره دیدن مدفوع در خواب را خوب می داند و معتقد است که کسی که چنین خوابی را ببیند از غم و غصه بیرون می اید و قرضش ادا می شود.

منوچهر مطیعی می گوید که مدفوع در خواب مالی است که احتمال حرام بودن آن مال وجود دارد.احتمال اینکه مدفوع در خواب پول باشد خیلی زیاد است.اگر ببینی جای مدفوع را میشوری و پاک می کنی تعبیرش خیلی خوب است.

تعبیر خواب مدفوع در خواب پول نیست بلکه رهایی لز غم و غصه است و چون پول بسیاری از مشکلات را حل می کند و انسان را نجات می دهد این خواب به پول نیز تعبیر می شود ، به خصوص اگر رنج و غم بیننده خواب از بی پولی باشد.

محمد بن سیرین مدفوع در خواب را مال حرام می داند.او معتقد است که اگر ببین که در چاه توالت افتاده ای بدان که مالی را از بی پناهی غصب می کنی.

حضرت دانیال ع هم معتقدند که مدفوع در خواب مال حرام است.

ابراهیم کرمانی معتقد است که اگر در خواب ببینی که مثل سیل از شکم تو مدفوع می آید ، کسی که صاحب قدرت است تو را ناراحت می کند.تعبیر خواب اسهال در خواب این است که شما در خرج کردن اموالت اسراف می کنی.

اگر در خواب تمام بدنت به مدفوع آلوده بود بدان که به گناهی آلوده می شوی.

امام صادق ع معتقد است که اگر در خواب ببینی که در محل مخصوص ان انجام می شود تعبیرش چهار چیز است، یا مال حرام است یا گشایش است و یا خرج کردن مال برای خانواده خود است و یا دور شدن از غم و اندوه است.

جابر مغربی می گوید که اگر در خواب دیدی که داخل مدفوع شدی بدان که صاحب قدرتی باعث ناراحتی تو می شود.اگر پایت روی مدفوع رفت و زمین خوردی و آلوده شدی ، حاکم تو را از جایگاه پستی که داری پایین می کشد.

اگر در خواب دیدی که از مقعدت مدفوع بیرون زده و بدنت را نجس کرده است بدان که مال حرام به دست می آوری.

تعبیر خواب مدفوع بچه

بسیاری از معبران بزرگ دیدن مدفوع بچه در خواب را خوب نمی دانند.

تعبیر خواب مدفوع بچه این است که به زودی پاداش و هدیه بزرگی به شما داده می شود و هر چه این این مدفوع تیره تر باشد موفقیت و پاداش شما افزون خواهد شد.

تعبیر خواب مدفوع کردن

منوچهر مطیعی معتقد است که اگر خود را در حال مدفوع کردن ببینی از غم و غصه بیرون می آیی.

جابر مغربی معتقد است که مدفوع کردن در خواب جدا شدن از مال و اموال است.

این سیرین می گوید که اگر دیدی در دستشویی هستی و در حال ادرار و مدفوع کردن هستی بدان که مال و اموالت را خرج می کنی.همچنین مدفوع کردن در رختخواب نشان این است که مقداری از دارایی خودت را به همسرت می دهی.

اگر در خواب دیدی که مدفوع کرده ای و در حال پنهان کردن مدفوع در زیر خاک هستی مالت یا طلا یا گنجی را در زیر خاک پنهان می کنی.

ابراهیم کرمانی معتقد است که اگر ببینی در حال مدفوع کردن در جایی هستی که قبلا آنجا را ندیده ای و به انجا نرفته ای بدان که مالت را در جای بی خیر و برکتی خرج می کنی.

تعبیر خواب مدفوع کردن در ملا عام این است که به خاطر مال و ثروت خود به دیگران فخر می فروشید.اگر دیدی که مدفوع کرده اید و از این کار خجالت می کشید بدانید که مال حرام به دست آورده اید.

اگر دیدید که مدفوع خود را ازدید دیگران پنهان می کنید تعبیرش این است که مالی دارید یا چیز گرانبهایی دارید که زیر زمین پنهانش می کنید یا اینکه شما پولدار هستید و خود را فقیر نشان می دهید.

تعبیر خواب مدفوع حیوانات

حضرت دانیال ع معتقد است که اگر در خواب مدفوع حیوان چهارپایی را ببینی تعبیرش به دست آوردن مال حرام است.

دیدن مدفوع خرگوش در خواب به دست آوردن ثروت بسیار زیاد و بدون حساب و کتاب است.

اگر در خواب گنجشک روی شما مدفوع کند تعبیرش این است که اتفاقات خیلی خوبی برای شما در راه است.

در کتاب سرزمین رویاها آمده است که دیدن مدفوع حیوانات تعبیرش این است که شما بدون سختی موفقیت های بزرگی را به دست می آوری.

تعبیر خواب مدفوع سگ

حضرت دانیال ع معتقد است که اگر مدفوع سگ را در خواب ببینی تعبیرش مالی است حرام که با زرو و ظلم به دست آورده ای.البته عده ای معتقدند که تعبیر خواب دیدن مدفوع سگ در خواب مالی است که هیچ گاه آنرا از دست نمی دهید.

تعبیر خواب مدفوع گربه

حضرت دانیال ع معتقد است که اگر مدفوع گربه را در خواب ببینی تعبیرش این است که مالی را باخیانت کردن به دست می آوری.

تعبیر خواب مدفوع گاو

محمد بن سیرین معتقد است که اگر در خواب پهن اسب و گاو را ببینی ، تعبیرش مال و نعمت است که هر چقدر این مدفوع ها بیشتر باشد به مال و ثروت بیشتری می رسید.

تعبیر خواب خوردن مدفوع

ابراهیم کرمانی معتقد است که اگر در خواب ببینی که مدفوع می خوری ، تعبیرش این است که مال حرام به دست می اوری و مصرف می کنی.

مطالب مرتبط

تعبیر خواب دندان طلایی ♥ تعبیر خواب طلا خریدنتعبیر خواب مرده پول بدهد

]]>
تاریخچه و عوارض و انواع قرص اکستازی چیست 2018-09-08T12:53:25+01:00 2018-09-08T12:53:25+01:00 tag:http://7000ta.ir/post/20 اسماعیل معینی قرص اکستازی &nbsp;قرص اکستازی ،قرص اکستازی ویکی پدیا،قرص اکستازی ویکی،عکس قرص اکستازی،قرص های اکستازی،عوارض قرص اکستازی،انواع قرص اکستازی،قیمت قرص اکستازی،خرید قرص اکستازی،فروش قرص اکستازی،قرص اکس ویکی پدیا،عکس قرص های اکستازی،قرص های اکستازی چیست،عوارض قرص های اکستازی،انواع قرص های اکستازی،درباره قرص های اکستازی،اسامی قرص های اکستازی،عوارض مصرف قرص اکستازی در این مطلب از سایت جسارت می خواهیم در مورد قرص اکستازی صحبت کنیم.امیدواریم این مطلب مورد توجه شما عزیزان را جلب کند قرص اکستازی

 قرص اکستازی ،قرص اکستازی ویکی پدیا،قرص اکستازی ویکی،عکس قرص اکستازی،قرص های اکستازی،عوارض قرص اکستازی،انواع قرص اکستازی،قیمت قرص اکستازی،خرید قرص اکستازی،فروش قرص اکستازی،قرص اکس ویکی پدیا،عکس قرص های اکستازی،قرص های اکستازی چیست،عوارض قرص های اکستازی،انواع قرص های اکستازی،درباره قرص های اکستازی،اسامی قرص های اکستازی،عوارض مصرف قرص اکستازی

قرص اکستازی

در این مطلب از سایت جسارت می خواهیم در مورد قرص اکستازی صحبت کنیم.امیدواریم این مطلب مورد توجه شما عزیزان را جلب کند.اِکستازی (یا ۳و۴ متیلن‌دی‌اکسیدمتاآمفتامین: اختصاراً MDMA) دارویی از گروه آمفتامین و فنتیل‌آمین است. ام‌دی‌ام‌ای در بین عموم مردم بیش‌تر با نام اِکستازی (EX یا XTC) شناخته می‌شود. MDMA باعث افزایش آزاد سازی «سروتونین»، «دوپامین» و «نورآدرنالین» در سیناپس و مهار باز جذب آنان میگردد. قرص اکس شادی‌آور است و احساس صمیمیت با دیگران را به وجود می‌آورد و اضطراب فرد را کاهش می‌دهد. سازندهٔ این قرص الکساندر شولگین آمریکایی بود که آنرا در سال ۱۹۷۶ جهت درمان برخی اختلالات روانی ساخته بود. او در ۲ ژوئن ۲۰۱۴ در سن ۸۸ سالگی درگذشت.

قرص اکستازی چیست

نام علمی اکستازی “متیل دی اکسی مت آمفتامین” یا MDMA است که یک ماده ترکیبی روان‌گردان با ساختار شیمیایی مشابه ترکیبات آمفتامین‌ها و توهم‌زاها می‌باشد و به‌طور مصنوعی ساخته می‌شود. این ماده با نام‌هایی چون اکس، اکستاسی، اکستازی، XTC ، آدم و قرص‌های شادی‌بخش در میان جوانان و نوجوانان شناخته شده است. اکس چیست قرص‌های اکس، ترکیب جدید نیست. نخستین بار در سال ۱۹۱۲ یک شرکت داروسازی آلمانی به‌نام مرک، با هدف ساخت ترکیباتی برای کنترل و مهار اشتها در افراد چاق، این ماده را تولید کرد. اما به علت عوارض ناشی از آن، تا اواخر دهۀ ۱۹۷۰ از رده خارج شده و استفاده از آن به تعویق افتاد. در این زمان، روان‌شناسان و روان‌پزشکان، MDMA را داروی مناسبی برای درمان اختلالات روانی و عاطفی، معرفی کردند که باز مصرف آن ممنوع شد. این محصول در دهۀ ۱۹۸۰ از انبار کارخانه‌ها خارج شد و مورد استفاده متقاضیان خیابانی خود قرار گرفت. در سال ۱۹۸۵، دولت آمریکا، مصرف این ترکیب را ممنوع اعلام کرد و مطالعات انجام شده در مورد حیوانات آزمایشگاهی در سال ۱۹۸۶، آثار مخرب قرص‌های اکس را بر سیستم عصبی نشان داد. اما هم‌چنان این ماده در میهمانی‌های شبانه به‌عنوان نوع جدیدی از مواد مخدر مورد استفاده قرار گرفت. اکس خالص، پودری سفید متشکل از کریستال‌های ریز است. از این پودر بوی کپک به مشام می‌رسد. در صورت وجود ناخالصی، اکس به‌رنگ‌های قرمز و قهوه‌ای نیز دیده می‌شود.

شکل قرص اکستازی

اکستازی به صورت قرص‌های خوراکی، آدامس‌های جویدنی، کپسول و مواد تدخینی و ترزیقی است. در حال حاضر نیز امکان ساخت این قرص ها در آزمایشگاه های غیرقانونی و زیرپله ای داخلی وجود دارد که البته با توجه به ترکیب مواد اضافی غیراستاندارد، مصرف آن دارای عوارض شدیدتری خواهدبد. در بین‌ مصرف‌ کنندگان‌ موادمخدر گروه‌ مصرف‌ کننده‌ اکستازی‌ و گروه‌ مصرف‌ کننده‌ آمفتامین‌ و اکستازی‌ بیش‌ از سایر گروه‌ها به‌ موسیقی‌ علاقه‌ نشان‌ می‌دهند. همچنین‌ در بین‌ این‌ دو گروه‌ رفتن‌ به‌ میهمانی‌های‌ خانگی‌ شیوع‌ بیشتری‌ دارد.

تاریخچه قرص اکستازی

قرص اکستازی نخستین بار در سال ۱۹۱۴ توسط شرکت داروسازی « مرک » (Merck ) در آلمان ساخته شد و به عنوان داروی ضد اشتها و لاغری به ثبت رسید اما درآن زمان وارد بازار نشد و استفاده از آن تا اواخر دهه ۱۹۷۰ به تعویق افتاد . در این زمان اکستاسی به عنوان درمان اختلالات روانی و عاطفی توسط پزشکان و روان‌پزشکان معرفی شد و در سال ۱۹۸۰ در دسترس متقاضیان قرارگرفت . به ویژه این دارو جهت استفاده سربازان آلمانی در جنگ جهانی اول به کاررفت که بعدها با شناخته شدن آثار مخرب و خطرات روحی بسیار زیاد آن از چرخه مصرف خارج‌شد . طی این مدت قربانیان و تلفات زیادی برجای گذاشت . در این باره معروف است که می‌گویند: « سربازان آلمانی را دوباره قربانی کردند . یک بار وقتی مجبورشان کردند برای فتح دنیا سینه‌هاشان را آماج گلوله کنند و یکبار وقتی برای درمان آسیبهای روانی جنگ ، آنها را به خوردن داروهای توهم‌زا واداشتند داروهایی که می‌توانست هراس شبهای جنگ و فریادهای همسنگرهای زخمی را از یاد ببرد و در مقابل چنان نشاطی را به بیماران جنگی بدهد که انگار هرگز گرفتار جنگ و خونریزی نشده‌اند .» به هر حال بعد از مشخص شدن آثارسؤ مصرف قرصهای اکستاسی تولید و توزیع و مصرف آنها غیرقانونی اعلام شد. سال ۱۹۸۵ دولت آمریکا مصرف این ماده را ممنوع کرد و در سال ۱۹۸۶ مطالعات انجام‌شده روی حیوانات آزمایشگاهی آثار مخرب اکستاسی را روی سیستم عصبی نشان داد .در سالهای اخیر مصرف آن در آمریکا در پارتیهای شبانه مرسوم به ریو افزایش یافته است و در کشور ما نیز در پدیده‌ای مشابه به نام اکس‌پارتی مصرف آن دچار افزایش گشته است.

بیشتر بخوایند :

سه نما


]]>
انواع لوبیا 2018-09-04T01:43:29+01:00 2018-09-04T01:43:29+01:00 tag:http://7000ta.ir/post/19 اسماعیل معینی از آنجا که لوبیا در آب در حالت پخت و همگن جذب می شوند، آنها سنگین تر می شوند. بنابراین تعداد لوبیای پخته شده در همان دانه لوبیای خام کمتر است و کالری آنها نیز کاهش می یابد.انواع لوبیاعدس یکی از محبوب ترین اعضای خانواده علف های هرز، عدس ها، یک منبع غنی از پروتئین های گیاهی است. عدس Dehair و تولید سیر طولانی مدت است، بنابراین می تواند یک عنصر مهم در رژیم های لاغری باشد. عدس همچنین دارای فیبر بالا است، بنابراین همچنین می تواند در درمان و از بین بردن یبوست مفید باشد. علاوه بر این، یک آهن غنی از آنجا که لوبیا در آب در حالت پخت و همگن جذب می شوند، آنها سنگین تر می شوند. بنابراین تعداد لوبیای پخته شده در همان دانه لوبیای خام کمتر است و کالری آنها نیز کاهش می یابد.
انواع لوبیا

عدس یکی از محبوب ترین اعضای خانواده علف های هرز، عدس ها، یک منبع غنی از پروتئین های گیاهی است. عدس Dehair و تولید سیر طولانی مدت است، بنابراین می تواند یک عنصر مهم در رژیم های لاغری باشد. عدس همچنین دارای فیبر بالا است، بنابراین همچنین می تواند در درمان و از بین بردن یبوست مفید باشد. علاوه بر این، یک آهن غنی از آهن نیز وجود دارد که اگر به عنوان منبع ویتامین C با آهک تازه استفاده شود جذب آهن را افزایش می دهد. در هر 100 گرم عدس خام 355 کیلو کالری در 100 گرم عدس پخته شده از 116 کیلو کالری انرژی است. یکی از قوی ترین حبوبات، نخود است که به عنوان یک بمب انرژی در این خانواده شناخته شده است. مرغ منبع غنی از بسیاری از مواد معدنی و ویتامین های ضروری بدن هستند. علاوه بر این، دارای محتوای فیبر بسیار زیاد است که میتواند کلسترول بد و چربی مضر را کاهش دهد و همچنین یبوست را از بین ببرد. نخود به عنوان یکی از اعضای دیافراگم این خانواده شناخته شده است. خیس کردن نخود و تخلیه آن، و همچنین حفاری بادام زمینی پوستی، می تواند آن را خیلی تحریک کند. هر 100 گرم نخود خام، 360 کیلو کالری در هر 100 گرم نخود پخته، 160 کیلو کالری انرژی دارد. Lapp یکی دیگر از رایج ترین اعضای خانواده این خانواده لپیدی است که به سرعت پخته می شود. این پتاسیم و سدیم بالا است و بنابراین انتخاب خوبی برای بیماران مبتلا به فشارخون است. کلبه نیز غنی از فیبر است و بنابراین توصیه می شود از یبوست جلوگیری کنید، میزان کلسترول خون را کاهش دهید، قند خون را تنظیم کنید و بیماری قلبی را کاهش دهید. کوتیلدون مانند سایر اعضای این خانواده است، اما از آنجایی که پوست آن خیلی کمتر از سایر حبوبات است، آن را خیلی مرطوب نمی کند. در هر 100 گرم خرد خام، 360 کیلو کالری در هر 100 گرم خامه و 120 کیلو کالری انرژی. لوبیا لوبیا یواش یواشکی یکی از محبوب ترین اعضای خانواده است که کلسترول ندارد و شکر بسیار کمتری نسبت به لوبیا دارد. با توجه به محتوای پروتئین بالا، لوبیا مرغ منبع خوبی برای مواد غذایی برای مصرف روزانه پروتئین و پیشگیری از اختلالات کلیوی و پوکی استخوان هستند. محتوای پروتئین این نوع لوبیا بیشتر از سایر انواع لوبیا است. در هر 100 گرم لوبیای خام، 365 کیلوکالری در هر مرغ و 100 کیلوگرم لوبیای پخته شده با 127 کیلو کالری انرژی پخته می شود. هرج و مرج قرمز یکی دیگر از اعضای خانواده این لوبیای قرمز حاوی پتاسیم سدیم و پتاسیم بالا است و برای افراد مبتلا به فشار خون بالا مفید است. همچنین، همچنین برای افراد مبتلا به دیابت مفید است، زیرا گلوکز موجود در آن به آرامی وارد جریان خون می شود و به اصطلاح شاخص گلیسمی کم است. لوبیای قرمز یک منبع غنی از فیبر محلول هستند که می تواند برای سیستم گوارش و همچنین پیشگیری از سرطان های مختلف دستگاه گوارش مفید باشد. هر 100 گرم لوبیای قرمز خام 330 کیلو و 100 گرم لوبیای قرمز با 155 کیلو کالری انرژی پخته می شود. شراب سفید غذای محبوب آمریکایی ها و انگلیسی است! تحقیقات نشان داده است مصرف منظم و دانه های سفید سفید می تواند سطح کلسترول خون را کاهش دهد. علاوه بر این، لوبیای سفید بهترین منبع اسید فولیک هستند و مواد مغذی موجود میتوانند رشد سلولهای سرطانی بدن را تاخیر ببخشند. فراموش نکنید که لوبیا سفید بیشتر سدیم را نسبت به سایر لوبیا دارد. 337 کالری در هر 100 گرم لوبیای سفید خام و 140 کیلو کالری انرژی در هر 100 گرم لوبیای سفید وجود دارد.
ماشین بسته بندی

ماشین بسته بندی راه آهن سریع تر و استاندارد دوخت، و همچنین تاریخ زن است. این دستگاه در هر دو مدل صاف و ساده در دسترس است. چرخ خیاطی برای استفاده های صنعتی و خانگی مناسب است.
لوبیای بسته بندی شده

بسته بندی این دانه ها در تزریق خلاء و گاز، طول عمر محصول بسته بندی را افزایش می دهد. دستگاه بسته بندی خلاء باید یک فولاد کاملا ضد زنگ و همچنین یک تنظیم گرما داشته باشد. مدل های این دستگاه کوچکتر برای استفاده در منزل قابل استفاده هستند. بسته بندی بسته بندی کوچک بسته بندی حرفه ای را به عنوان یک بسته حلزون ارائه می دهد. مدل های مختلف ماشین آلات بسته بندی شامل کابین، تونل و قایقرانی.
خواص لوبیا

این خانواده به عنوان مهم ترین منبع پروتئین های گیاهی محسوب می شود که نقش مهمی را در تامین انواع مختلف اسید آمینه، مواد معدنی و غیره ایفا می کند. غلات، به ویژه در گیاهخواران که پروتئین حیوانی مصرف نمی کنند، مهم ترین پروتئین تامین کننده هستند. کالری خام و پخته شده متفاوت است. ]]>
آمبولی ریوی و استراحت طولانی مدت 2018-09-01T06:32:27+01:00 2018-09-01T06:32:27+01:00 tag:http://7000ta.ir/post/18 اسماعیل معینی آمبولی ریوی و استراحت طولانی مدتاحتمال ابتلا به لخته شدن خون در دورههای زمانی که فرد هیچ فعالیت بدنی ندارد بسیار بیشتر خواهد بود، مانند: در خواب در رختخواب: طول عمر طولانی در رختخواب پس از جراحی، حمله قلبی، شکستگی پا، آسیب یا هر بیماری جدی بیشتر حساس ایجاد لخته های خون. هنگامی که اندام های پایینی طولانی افقی هستند، جریان خون به خون وریدی و خون در پاها می چسبد. سفرهای طولانی: نشستن در موقعیتی تنگ (به آرامی) در طول سفرهای طولانی و طولانی هوا باعث کاهش جریان خون در پاها می شود که باعث ت آمبولی ریوی و استراحت طولانی مدت

احتمال ابتلا به لخته شدن خون در دورههای زمانی که فرد هیچ فعالیت بدنی ندارد بسیار بیشتر خواهد بود، مانند: در خواب در رختخواب: طول عمر طولانی در رختخواب پس از جراحی، حمله قلبی، شکستگی پا، آسیب یا هر بیماری جدی بیشتر حساس ایجاد لخته های خون. هنگامی که اندام های پایینی طولانی افقی هستند، جریان خون به خون وریدی و خون در پاها می چسبد. سفرهای طولانی: نشستن در موقعیتی تنگ (به آرامی) در طول سفرهای طولانی و طولانی هوا باعث کاهش جریان خون در پاها می شود که باعث تشکیل لخته های خون می شود.
خطرات آمبولی ریه

آمبولی ریه می تواند بسیار خطرناک باشد. حدود یک سوم افراد مبتلا به آمبولی ریه تشخیص داده نشده یا درمان نشده زنده ماندن، با این حال، زمانی که این رویداد به موقع تشخیص داده شده و درمان می شود، این میزان به طور قابل توجهی کاهش می یابد. آمبولی ریوی ممکن است منجر به فشار خون بالا ریه شود، وضعیتی که فشار خون شما در ریه ها و سمت راست قلب شما زیاد است. هنگامی که در ریه ها گرفتار هستید، ضربان قلب شما سخت تر می شود تا خون را در آن رگ ها دریافت کنید. این باعث افزایش فشار خون داخل عروق و سمت راست قلب می شود که می تواند قلب شما را تضعیف کند. در موارد نادر، آمبولی های کوچک رخ می دهد اغلب، گسترش در طول زمان و منجر به پرفشاری خون مزمن ریوی، همچنین به عنوان ترومبوآمبولیک مزمن ریه شناخته شده است.

Image result for ‫توضیحات درباره آمبولی ریه‬‎

آمبولی ریوی بعد از جراحی

جلوگیری از تشکیل لخته در ورید های عمیق پاها (ترومبوز ورید عمقی) کمک می کند تا از آمبولی ریه جلوگیری شود. به همین دلیل اکثر بیمارستان ها درمورد اقدامات پیشگیرانه ای برای جلوگیری از لخته شدن خون بسیار جدی هستند، از جمله: 1. رقیق کننده های خون (ضد انعقاد) این داروها اغلب قبل و بعد از جراحی به افرادی که در معرض خطر لخته شدن هستند و نیز بیماران بستری برای حمله قلبی، سکته مغزی، و یا عوارض مربوط به سرطان. 2 جوراب فشرده (Varis) جوراب فشرده (واریس)، پا را به طور مساوی فشار می دهد و به عضلات پا و پاها کمک می کند تا خون را به طور موثر حرکت کند. آنها راه امن، ساده و ارزان برای جلوگیری از رکود خون در طول و بعد از جراحی عمومی هستند. 3 پا پا کردن و بالا رفتن در شب نیز بسیار موثر است. با قرار دادن چند کتاب یا آجر، تخت خود را پایین بیاورید، پاهای خود را از 10 تا 15 سانتیمتر بالا ببرید. 4 فعالیت بدنی به محض این که ممکن است پس از عمل جراحی انجام شود، برای جلوگیری از آمبولیسم ریوی و کاهش روند بهبودی حرکت می کند. این یکی از دلایل اصلی این است که پرستاران از بیماران خواسته اند تا حتی زود هنگام - حتی روزی که عمل جراحی می کنند - چند دقیقه ای به رغم درد در محل جراحی پیاده روی کنند.
آمبولی ریوی در طی سفر

احتمال ابتلا به لخته شدن خون در طول سفر کم است اما با افزایش سفر افزایش می یابد. اگر در معرض خطر ابتلا به لخته شدن خون هستید و در مورد مسافرت نگران هستید، با پزشک خود صحبت کنید. پزشک شما ممکن است برای جلوگیری از لخته شدن خون در طول سفرهایتان موارد زیر را پیشنهاد کند: 1. نوشیدن مقدار زیادی مایعات. آب ممکن است در تشکیل لخته های خون نقش داشته باشد و آب بهترین مایع برای جلوگیری از آب شدن آب است (مزایای آب آشامیدنی). اجتناب از الکل، زیرا ممکن است باعث کم آبی و کم آبی بدن شود. 2 از میز خود بلند شوید در طول سفر هوایی، هر ساعت از قایق بادبانی خود بیدار شوید و در کابین راه بروید. اگر درایو دارید، هر ساعت را متوقف کنید و چندین بار در اطراف ماشین راه بروید. چند بار خم شدن زانو عمیق دارید؟ 3 هر 15 تا 30 دقیقه در نیمکت در صندلی خود بخواب، شانه های خود را به عقب و جلو خم کن. 4 جوراب فشرده سازی پوشیدن ممکن است پزشک شما این جوراب ها را برای کمک به افزایش گردش خون و حرکت مایع در پاها توصیه کند. جوراب فشرده در انواع بافت و رنگ های شیک موجود است. حتی داربست های جوراب زنانه نیز وجود دارند که به شما این جوراب ها را می پوشانند.
]]>
خواص خوردن هندوانه در بارداری برای سرماخوردگی و ابله مرغان 2018-05-22T09:02:44+01:00 2018-05-22T09:02:44+01:00 tag:http://7000ta.ir/post/17 اسماعیل معینی خواص خوردن هندوانه در بارداری برای سرماخوردگی و ابله مرغان خواص خوردن هندوانه در بارداری برای سرماخوردگی و ابله مرغان در سایت جسارت هندوانه یکی از میوه هایی است که در فصل تابستان بسیار پرطرفدار است.قابل ذکر است که این میوه منبع طبیعی از بهترین آنتی‌‌اکسیدان‌ها بوده که طبیعت فراهم کرده است. در واقع آنتی ‌اکسیدان‌هایی مانند ویتامین‌ C و A که از ما در برابر بیماری‌ها محافظت می‌کنند. با مصرف این میوه خطر کم ‌آب شدن بدن نیز کاهش پیدا می کند.بهتر است بدانید که تابستان و این میوه دو ی خواص خوردن هندوانه در بارداری برای سرماخوردگی و ابله مرغان

خواص خوردن هندوانه در بارداری برای سرماخوردگی و ابله مرغان در سایت جسارت

هندوانه یکی از میوه هایی است که در فصل تابستان بسیار پرطرفدار است.قابل ذکر است که این میوه منبع طبیعی از بهترین آنتی‌‌اکسیدان‌ها بوده که طبیعت فراهم کرده است. در واقع آنتی ‌اکسیدان‌هایی مانند ویتامین‌ C و A که از ما در برابر بیماری‌ها محافظت می‌کنند. با مصرف این میوه خطر کم ‌آب شدن بدن نیز کاهش پیدا می کند.بهتر است بدانید که تابستان و این میوه دو یار جدا نشدنی هستند. هندوانه تقریباً در همه جای دنیا پیدا می‌شود و بااینکه می‌توانیم در تمام طول سال از بازار هندوانه بخریم اما فصل این میوه تابستان است که در این فصل بهترین کیفیت را داشته و بسیار شیرین و گوارا است و در شب های خنک تابستان خیلی می چسبد.

هندوانه ، خواص هندوانه , هندوانه در بارداری , هندوانه برای سرماخوردگی , هندوانه برای ابله مرغان

خواص هندوانه

قابل ذکر است که فواید هندوانه برای سلامتی بسیار فراوان است. با اهمیت نیست که این میوه را چطور برش بزنید، در واقع بهترین آنتی ‌اکسیدان‌ها در آن یافت می‌شود.جالب است بدانید که این میوه منبع بسیار خوبی از ویتامین C و A می باشدبهتر است بدانید که هندوانه قرمز خوشمزه همچنین منبع قوی از آنتی ‌اکسیدان کاروتن است که لیکوپن نامیده می‌شود. در واقع این آنتی‌ اکسیدان‌ها در بدن حرکت کرده و رادیکال‌های آزاد را خنثی می‌نماید. البته رادیکال‌های آزاد موادی در بدن هستند که می‌توانند آسیب زیادی به ما وارد کنند. این مواد می‌توانند کلسترول را اکسید کرده و موجب شود که به دیواره رگ‌‌های خونی چسبیده و موجب ضخیم‌تر شدن آن شود و این عمل می‌تواند منجر به سکته ئ قلبی گردد.بهتر است بدانید که لیکوپن که رنگ قرمز زیبا را به این میوه می‌دهد به کاهش خطر سرطان پروستات هم یاری می رساند.بهتر است بدانید که این میوه تنها میوه‌‌ای است که نسبت به میوه‌ها و سبزی‌جات دیگر دارای مقدار بیشتری بتاکاروتن می باشد.این میوه سرشار از خواص ویتامین C و A است و این بدین معنی است که خوردن ۲ تا ۳ تکه از این میوه در روز می‌تواند برای پوست شما یک معجزه محسوب شود. دیگر خاصیت خوردن مرتب این میوه این است که زخم و آسیب‌های پوست را سریع‌ تر درمان می‌کند چرا که دارای آمینو اسید است.این میوه حاوی ماده‌ای به نام لیکوپن است، و آن آنتی اکسیدی است که به جلوگیری از بیماری‌ های قلبی و سرطان کمک می‌کند. البته باید در نظر داشت که این خاصیت یک شبه انجام نمی‌شود و باید مداومت داشته باشد.

هندوانه ، خواص هندوانه , هندوانه در بارداری , هندوانه برای سرماخوردگی , هندوانه برای ابله مرغان

هندوانه در بارداری

جالب است بدانید که هندوانه میوه‌‌ای است که حاوی میزان بالایی الکترولیت سدیم و پتاسیم است که آن را از طریق عرق برطرف می‌کنیم.در واقع هندوانه همچنین سرشار از ویتامین‌های B است که برای تولید انرژی حیاتی هستند. متخصصین تغذیه توصیه می‌کنند که هندوانه منبع بسیار خوبی از ویتامین B6، B1 و منیزیم است.البته این میوه بخاطر میزان بالای آبی که در خود دارد که تقریباً 90 درصد آن را می گیرد و ارزش کالری آن، جزء باارزش‌ترین میوه‌‌ها طبقه بندی می گردد.خوردن هندوانه باعث کاهش عرق و سوزش سر معده در خانم های باردار می شود. شکر و آب موجود (۹۲ درصد) در هندانه، حالت تهوع خانم ها را تا حد زیادی کاهش می دهد و از کم شدن آب بدن آنها جلوگیری می کند. مواد معدنی موجود در این میوه به جلوگیری از گرفتگی و انقباض عضلات شکم در ۳ ماه سوم بارداری کمک می کند. خبر خوب دیگر برای خانم های باردار این است که هندوانه حاوی مقدار زیادی از ماده لایکوبین است و این ماده مانع از ورم شدید بدن در طول بارداری می شود.

هندوانه ، خواص هندوانه , هندوانه در بارداری , هندوانه برای سرماخوردگی , هندوانه برای ابله مرغان

هندوانه برای سرماخوردگی

قابل ذکر است که هندوانه خاصیت خنک‌کنندگی ویژه ای دارد و به طرز شگرفی سرشار از سیترولین بوده که آمینو اسیدی است که بدنمان برای ساخت یک آمینواسید دیگر، آرژنین، که در چرخه اوره برای از بین بردن آمونیاک استفاده می‌شود، مصرف می‌ نماید.آب هندوانه از منابع مناسب ویتامینی به حساب می آید و هم در پایین آوردن تب و نیز در مداوای سرماخوردگی بدون تب، کارساز است. (مصرف زیاد آن به افرادی که به کم خونی دچار هستند، توصیه نمی شود).

هندوانه ، خواص هندوانه , هندوانه در بارداری , هندوانه برای سرماخوردگی , هندوانه برای ابله مرغان

هندوانه برای ابله مرغان

قابل ذکر است که وقتی گرمای تابستان ما را به تشنگی می‌‌اندازد، خوردن هندوانه یک راه بسیار سالم و مطمئن برای برطرف کردن تشنگی است به جای استفاده از نوشابه‌های انرژی‌زا. ازآنجا که مقدار آب زیادی دارد، آب موردنیاز بدن ما را تامین می‌کند و هیچ چیز در یک روز گرم تابستانی بهتر از خوردن یک تکه هندوانه دلچسب و آب‌دار نخواهد بود.برای درمان زخم معده پرهیز از مصرف برخی خوراکی‌ها لازم است مانند(مثل غذاهای پرچربک، کلم، ترب، تربچه، خیار، شلغم، پیاز و پیازچه، هندوانه، گیلاس، گوجه سبز، هلو، زیتون، ماهی دودی و نمک، کاهش مصرف چای و قهوه و نوشابه‌های گازدار، دور کردن استرس و ناراحتی از خود، پرهیز از مصرف دخانیات، مصرف عسل، بادام، موز، شیرین بیان، نعناع و بابونه.برای درمان کم کاری تیروئید از این گروه حتما استفاده کنید(مثل سیب زمینی و توت فرنگی، آناناس، هندوانه، موز و هلو)

یشتر بخوانید : خیار ♥ گوجه فرنگی ♥ هویجتوت فرنگیموزانگورآناناسسیبپرتقال کیویلیمو شیرینطالبیگلابیآووکادوخربزه هلوگیلاس

]]>
شعر در مورد تیغ 2018-04-30T00:17:05+01:00 2018-04-30T00:17:05+01:00 tag:http://7000ta.ir/post/16 اسماعیل معینی شعر در مورد تیغ شعر در مورد تیغ ,شعر درباره تیغ,شعر درباره جوجه تیغی,شعر تیغ بران,شعر تیغ بران از سعدی,شعر تیغ,شعر تیغ رو رگم,شعر تیغ و رگ,شعر تیغ حیدر به کفم,شعر تیغ بر لیلی,شعر گر تیغ بارد,شعر درباره تیغ,شعر خودکشی با تیغ,شعر تیغ رو رگم من چه بدم,شعر در مورد تیغ,شعر درباره جوجه تیغی در این مطلب سعی کرده ایم حدود 100 شعر از اشعار زیبا را در مورد تیغ برای شما تهیه نماییم.برای دیدن این اشعار به ادامه مطلب مراجعه نمایید در کشتن ما چه می زنی تیغِ جفا؟ ما را سر تازیانه ای … بس با

شعر در مورد تیغ

شعر در مورد تیغ ,شعر درباره تیغ,شعر درباره جوجه تیغی,شعر تیغ بران,شعر تیغ بران از سعدی,شعر تیغ,شعر تیغ رو رگم,شعر تیغ و رگ,شعر تیغ حیدر به کفم,شعر تیغ بر لیلی,شعر گر تیغ بارد,شعر درباره تیغ,شعر خودکشی با تیغ,شعر تیغ رو رگم من چه بدم,شعر در مورد تیغ,شعر درباره جوجه تیغی

شعر در مورد تیغ

در این مطلب سعی کرده ایم حدود 100 شعر از اشعار زیبا را در مورد تیغ برای شما تهیه نماییم.برای دیدن این اشعار به ادامه مطلب مراجعه نمایید

در کشتن ما چه می زنی تیغِ جفا؟

ما را

سر تازیانه ای …

بس باشد!

شعر در مورد تیغ

لحظه ی دیدار نزدیک است

باز من دیوانه ام، مستم

باز می لرزد، دلم، دستم

باز گویی در جهان دیگری هستم

های! نخراشی به غفلت گونه ام را، تیغ

های، نپریشی صفای زلفکم را، دست

و آبرویم را نریزی، دل

ای نخورده مست

لحظه ی دیدار نزدیک است.

شعر درباره تیغ

اگر باید زخمی داشته باشم

که نوازشم کنی

بگو تا تمام دلم را

شرحه شرحه کنم.

زخم‌ ها زیبایند

و زیباتر آن‌ که

تیغ را هم تو فرود آورده باشی!

شعر درباره جوجه تیغی

گر بزنندم به تیغ، در نظرش بی‌دریغ

دیدن او یک نظر، صد چو منش خونبهاست

گر برود جان ما در طلب وصل دوست

حیف نباشد، که دوست دوست تر از جان ماست

شعر تیغ بران

من بر لبه‌ی تیغ اندیشه‌ات راه می‌روم

و در شگفتیِ پیشانیِ سپیدت

سایه‌ام فرو می‌افتد

و تکه تکه می‌شود،

شعر تیغ بران از سعدی

از تو با شبچراغ ستارگان،

از تو با خورشید،

که تیغ بلند آفتابی اش را آخته به شبیخون شب؛

از تو با قطره های بازیگوش باران،

از تو با طاق رنگین کمان سخن خواهم گفت…

شعر تیغ

هر زمان بالهای عشق

شما را در بر گرفت

خود را به او بسپارید ،

هر چند که تیغهای پنهان

در بال و پرش ممکن است شما را مجروح کند.

شعر تیغ رو رگم

شمع از تیغ زبان خود بود درزیر تیغ

زینهار از آفت تیغ زبان آگاه باش

خصم عاجز را قوی دان تا نگردی پایمال

گرچه شیری، برحذر ار حیله روباه باش

شعر تیغ و رگ

جنت گهر بر تیغ او

دوزخ شرر در تیغ او

گوئی به گوهر تیغ عقل است

کیمان پرورد

شعر تیغ حیدر به کفم

چشم تو کشت مرا، غم دیت از دل طلبید

تیغ هندو کشد و تیغ مسلمان خواهد

در غم زلف تو دل می دهم و می ترسم

که نباید که مرا دل دهد و جان خواهد

شعر تیغ بر لیلی

خورشید تیغ آتشین زنگار چرخش همنشین

آن تیغ را بر چرخ بین روشن ز زنگار آمده

در خانه هر خورشیدوش گلگونه تر کرده

خوش خورشید تیغ آتشین زنگار چرخش همنشین در

شعر گر تیغ بارد

به بیست سی غم و چل پنجه اند هان چون صید

به شصت واقعه هفتاد روز درماندیم

ز بس که تیغ زبان موی کرد خاقانی

تن چو موی به مویه ز تیغ برهاندیم

شعر درباره تیغ

کو تیغ که مفتاح نجات است سرم را

کان تیغ به صد تاج سر جم نفروشم

لب خنده زنان زهر سر تیغ کنم

نوش زهری که به صد مهره ارقم نفروشم

شعر خودکشی با تیغ

گر کار من از عشقش با شحنه و دار افتد

از شحنه نترسم من وز دار نیندیشم

گر با سر تیغ افتد کار سر خاقانی

بر تیغ سر اندازم وز کار نیندیشم

شعر تیغ رو رگم من چه بدم

ای باغبان ترا چه زیان گر بسوی ما

آید نسیمی از طرف بوستان تو

خواجو اگر چو تیغ نباشی زبان دراز

عالم شود مسخر تیغ زبان تو

شعر در مورد تیغ

بیشتر بخوانید :

شعر در مورد بندگی خدا

شعر در مورد بمیرم

شعر در مورد بمان

شعر در مورد بم

شعر در مورد بلال

]]>
شعر در مورد ثابت قدمی 2018-04-14T07:56:48+01:00 2018-04-14T07:56:48+01:00 tag:http://7000ta.ir/post/15 اسماعیل معینی شعر در مورد ثابت قدمی شعر در مورد ثابت قدمی ,شعر درباره ثابت قدمی,شعر برای ثابت قدمی,شعر در باره ثابت قدمی,شعر با ثابت قدمی,شعر درمورد ثابت قدمی,شعر با کلمه ثابت قدمی,شعر با کلمه ی ثابت قدمی,شعری در مورد ثابت قدمی,شعری درباره ثابت قدمی,شعر درباره ی ثابت قدمی,شعر کودکانه در مورد ثابت قدمی,شعر مفهومی در مورد ثابت قدمی,شعرهای کودکانه در مورد ثابت قدمی در این مطلب سعی کرده ایم حدود 100 شعر از اشعار زیبا را در مورد ثابت قدمی برای شما تهیه نماییم.برای دیدن این اشعار به ادامه مطلب مرا

شعر در مورد ثابت قدمی

شعر در مورد ثابت قدمی ,شعر درباره ثابت قدمی,شعر برای ثابت قدمی,شعر در باره ثابت قدمی,شعر با ثابت قدمی,شعر درمورد ثابت قدمی,شعر با کلمه ثابت قدمی,شعر با کلمه ی ثابت قدمی,شعری در مورد ثابت قدمی,شعری درباره ثابت قدمی,شعر درباره ی ثابت قدمی,شعر کودکانه در مورد ثابت قدمی,شعر مفهومی در مورد ثابت قدمی,شعرهای کودکانه در مورد ثابت قدمی

شعر در مورد ثابت قدمی

در این مطلب سعی کرده ایم حدود 100 شعر از اشعار زیبا را در مورد ثابت قدمی برای شما تهیه نماییم.برای دیدن این اشعار به ادامه مطلب مراجعه نمایید

نظاره آن منظر، صاحب نظری باید

سرگشته این سودا، ثابت قدمی شاید

بر آب زند هر دم، این دیده نمناکم

نقش تو و جز نقشت، در دیده نمی شاید

شعر در مورد ثابت قدمی

طریقت شناسان ثابت قدم

به خلوت نشستند چندی به هم

یکی زان میان غیبت آغاز کرد

در ذکر بیچاره ای باز کرد

کسی گفتش ای یار شوریده رنگ

تو هرگز غزا کرده ای در فرنگ؟

بگفت از پس چار دیوار خویش

همه عمر ننهاده ام پای پیش

چنین گفت درویش صادق نفس

ندیدم چنین بخت برگشته کس

که کافر ز پیکارش ایمن نشست

مسلمان ز جور زبانش نرست

شعر درباره ثابت قدمی

دولت اگر چه در قدم سایه هماست

ثابت قدم چو سایه دیوار عشق نیست

نتوان درود کشت فلک را به ماه نو

صیقل حریف سبزه زنگار عشق نیست

شعر برای ثابت قدمی

ای دوست، تا نخندی بر پای لغز عاشق

دانی که مست مسکین ثابت قدم نباشد

نزدیک اهل بینش کور است و کور بی شک

عاشق که پیش چشمش رنگین صنم نباشد

شعر در باره ثابت قدمی

سرو ثابت قدم به پیش قدت

نتواند که پا به هوش نهد

خلق را لعلت از شکر بکشد

خونبها بر شکر فروش نهد

شعر با ثابت قدمی

ثابت نباشد آن قدم اندر طریق عشق

کو می کند ز خار مغیلان کرانه ای

گر راستست، هر چه طلب می کنم تویی

وین راه دور نیست بغیر از بهانه ای

شعر درمورد ثابت قدمی

دلش با آن گران پاسخ دژم بود

هنوز اندر وفا ثابت قدم بود

همی دانست کان خواری به دل نیست

ز معشوقان دل آزاری به دل نیست

شعر با کلمه ثابت قدمی

شمع بساط غیرت مپسند داغ خفت

سربازی آنقدر نیست ثابت قدم برون آ

چون اشک چشم حیران بشکن قدم بدامان

تا آبرو نریزی از خانه کم برون آ

شعر با کلمه ی ثابت قدمی

وقتست چو گرداب بسودای خیالت

ثابت قدم ناز کنم گردش سر را

محو تو زآغوش تمنا چه کشاید

رنگیست تحیر گل تصویر نظر را

شعری در مورد ثابت قدمی

دلا در عاشقی ثابت قدم باش

که در این ره نباشد کار بی اجر

من از رندی نخواهم کرد توبه

و لو آذیتنی بالهجر و الحجر

شعری درباره ثابت قدمی

همچو پرگاری از دورنگی حال

یک قدم ثابت و دگر سیار

کیست دنیا؟ زنی استمکاره

چیست در خانه زن غدار

شعر درباره ی ثابت قدمی

ثابت قدم آن باشد کاندر قدمت افتد

صاحب نظر آن باشد کاندر نظرت میرد

هر زنده صاحب دل کز جان خبری دارد

چون از تو خبر یابد پیش خبرت میرد

شعر کودکانه در مورد ثابت قدمی

یار ثابت قدم اینک ز سفر باز آمد

وگر از پای درافتاد بسر باز آمد

ظاهر آنست کزین پس گهر ارزان گردد

که چو دریا شد و چون کان گهر باز آمد

شعر مفهومی در مورد ثابت قدمی

دلت روشن و وقت مجموع باد

قدم ثابت و پایه مرفوع باد

حیاتت خوش و رفتنت بر صواب

عبادت قبول و دعا مستجاب

شعرهای کودکانه در مورد ثابت قدمی

نشوی عاشق ثابت قدم ار همچون موی

در قفا تیغ زنندت ز سرم برخیزی

هرگزت دست بوصلم نرسد گر چون خاک

زیر پای آرمت از ره گذرم برخیزی

شعر در مورد ثابت قدمی

بیشتر بخوانید :

اشعار رودکی

اشعار سلمان ساوجی

اشعار بیدل دهلوی

اشعار سیمین بهبهانی

اشعار فایز دشتی

]]>
سیاه دانه و عسل در طب سنتی 2018-03-16T02:31:39+01:00 2018-03-16T02:31:39+01:00 tag:http://7000ta.ir/post/14 اسماعیل معینی فواید و خواص سیاه دانه و عسل در طب سنتی از نظر بزرگان &nbsp;سیاه دانه و عسل در طب سنتی ،خواص سیاهدانه و عسل در طب سنتی،خواص سیاه دانه و عسل در طب سنتی ، خواص سیاه دانه و عسل در این مطلب از سایت جسارت به خواص سیاه دانه و عسل در طب سنتی می پردازیم.امیدواریم این مطلب مورد توجه شما سروران گرامی قرار گیرد. سیاه دانه و عسل در طب سنتی&nbsp; سیاهدانه و عسل دو مادر دارو در طب سنتی هستند. معجون دوسین یا ترکیب عسل با سیاهدانه یکی از آن ترکیبات معروف عسل است که برای درمان انواع بیماری‌ها مخصوص

فواید و خواص سیاه دانه و عسل در طب سنتی از نظر بزرگان

 سیاه دانه و عسل در طب سنتی ،خواص سیاهدانه و عسل در طب سنتی،خواص سیاه دانه و عسل در طب سنتی ، خواص سیاه دانه و عسل

سیاه دانه و عسل در طب سنتی , خواص سیاه دانه و عسل در طب سنتی , سیاه دانه و عسل , خواص سیاه دانه و عسل

در این مطلب از سایت جسارت به خواص سیاه دانه و عسل در طب سنتی می پردازیم.امیدواریم این مطلب مورد توجه شما سروران گرامی قرار گیرد.

سیاه دانه و عسل در طب سنتی 

سیاهدانه و عسل دو مادر دارو در طب سنتی هستند. معجون دوسین یا ترکیب عسل با سیاهدانه یکی از آن ترکیبات معروف عسل است که

برای درمان انواع بیماری‌ها مخصوصا بیماری‌هایی که از سردی و رطوبت ریشه می‌گیرد بسیار مفید است.

برای تهیه این معجون باید مقدار ۱ واحد سیاهدانه نیم‌کوب را با ۳ تا ۵ واحد عسل مخلوط کنید. نگذارید سیاهدانه نیم‌کوب زیاد در معرض هوا قرار بگیرد.

افراد گرم مزاج یا افراد با غلبه صفرا می‌توانند برای تدبیر سیاهدانه، سیاهدانه را ۲۴ ساعت در سرکه انگور طبیعی بخیسانید .

سپس بگذارند در محیط خشک شود و بعد نیم‌کوب کنند و به عسل اضافه کنند.

معجون دو سین یا ترکیب سیاهدانه و عسل برای:

درمان انواع سردردهای سرد، تقویت مغز و رفع مشکلات مغزی،  درمان روماتیسم و آرتروز مفاصل، رفع تیر کشیدن دست و پا،

درمان ضایعات نخاعی، تقویت سیستم ایمنی بدن، درمان سرماخوردگی‌های پی در پی، درمان تب‌های بلغمی و سوداوی،

برای مردان مبتلا به پروستات، درمان عفونت ادراری، درمان سنگ کلیه و مثانه، برای دستگاه گوارش و درمان انگل روده، درمان نفخ معده و زخم معده،

درمان پیسی و لک، رشد مو و درمان شوره سر، افزایش شیر مادران، جلوگیری از بیماری‌های مزمن و سرطان، تنظیم ضربان قلب،

کاهش اضطراب، افزایش انرژی بدن، پیشگیری و درمان افسردگی و افزایش نشاط، افزایش میل جنسی و درمان ناباروی و افزایش تعداد اسپرم بسیار مفید است.

نسخه عمومی برای استفاده از فواید بی‌نظیر معجون دوسین:

به مدت ۴۰ روز صبح‌های ناشتا یک قاشق چای‌خوری دوسین میل کنید و به مرور مقدار آن را به قاشق مرباخوری افزایش دهید.

خواص سیاه دانه و عسل در طب سنتی

دکتر ˈنظام نهرینیˈ اظهار داشت : عسل در بسیاری از ترکیبات دارویی گیاهی و همچنین صنعت داروسازی به عنوان حامل عمل می کند به

این صورت که خواص دارو را به اعضای مختلف می رساند و جذب دارو را زیاد می کند.

وی افزود: در ترکیب سیاه دانه و عسل نیز، عسل تنها همین نقش را ایفا می کند و تاثیر اصلی با سیاه دانه است.

نهرینی گفت: سیاه دانه مزاج گرم و خشک درجه 3 دارد یعنی داروی بسیار گرمی است و

مصرف خودسرانه آنها می تواند تاثیرات بسیار شدیدی را بر سلامت افراد بگذارد.

وی با بیان اینکه داروهای گرم دارای خواص خاصی هستند و می توانند اخلاط غلیظ را تکه تکه کنند، افزود:

به عنوان مثال برای از بین بردن سنگ های مثانه و کلیه که جمود بلغم هستند و به آنها سودا گفته می شود،

باید از داروهایی استفاده کرد که قدرت جمود آنها زیاد باشد و بتواند آنها را تکه تکه و از بدن دفع کند.

نهرینی ادامه داد: سیاه دانه در افرادی که مزاج بلغمی دارند، داروی بسیار مناسبی است و بلغم بدن آنها را از بین می برد.

وی توضیح داد: مزاج بلغمی، مزاج سرد و تر است و افرادی که این مزاج را دارند، دارای ظاهری تپل، سفید پوست،

عدم برجستگی عروق روی دست، انگشت های کوتاه و چاق، دارای سستی و رخوت، خواب های طولانی مدت و سنگین،

عکس العمل های کند، آب دهان زیاد، نفخ معده، رنگ چشم روشن، موهای روشن صاف و لخت و موهای بدن بسیار کم و پرزمانند هستند.

نهرینی گفت: ممکن است افرادی دارای مزاج بلغمی و صفراوی به صورت ترکیبی باشند، که این علایم در آنها بسیار متفاوت است.

عضو هیات علمی موسسه تحقیقات حجامت ایران در مورد خواص این ترکیب دارویی اظهار داشت:

این ترکیب(سیاه دانه عسل) بر دستگاه گوارش تاثیرات بسیار مناسبی دارد؛ در افرادی که نفخ های بلغمی دارند و

افرادی که دارای یک سری بیماری های انگلی هستند تاثیرات بسیار مناسبی دارد.

بیشتر بخوانید :

بواسیر در طب سنتی

خواص نارنج در طب سنتی

خواص عسل

سیاه دانه برای مو

سیاه دانه و عسل در طب سنتی , خواص سیاه دانه و عسل در طب سنتی , سیاه دانه و عسل , خواص سیاه دانه و عسل

سیاه دانه را باید آسیاب و بلافاصله با عسل ترکیب کرد در غیر این صورت خواص خود را از دست می دهد. اما در صورت ترکیب شدن تا حدود 6 ماه ماندگاری دارد.

وی در مورد میزان مصرف سیاه دانه عسل در بزرگسالان گفت: افراد بزرگسال که وزنی بیشتر از 55 کیلوگرم دارند،

روزی 2 تا3 قاشق مرباخوری می توانند از این ترکیب استفاده کنند.

نهرینی افزود: افراد خردسال از 6 سال به بالا نیز می توانند روزانه از نصف قاشق چای خوری تا یک قاشق مرباخوری استفاده کنند.

سیاه دانه و عسل

خواص معجون سیاه دانه و عسل:

1-از اصلی ترین خواص معجون سیاه دانه  این است که سیستم ایمنی بدن را تقویت می کند

2- برای درمان سرماخوردگی های پی در پی مفید است.

3-در درمان تب های بلغمی و سوداوی تاثیر دارد.

4-ادرارآور است و برای مردان مبتلا به پروستات مفید است. همچنین عفونت های ادراری را درمان می کند.

5-برای درمان سردردهایی که مرتبط با مزاج سرد هستند مفید است.

6-مالیدن این ترکیب  به پوست برای درمان جوش های بلغمی مفید است. توجه داشته باشید که جوش های بلغمی بدون التهاب،

زیرپوستی و سفت هستند و استفاده از این ترکیب برای جوش های قرمز و پرالتهاب نتیجه عکس خواهد داد و وضع پوستتان بدتر خواهد شد.

7-تاثیر خوبی بر دستگاه گوارش  و انگل های روده دارد.

8- نفخ معده و دل درد های ناشی از آن را درمان می کند.

9- برای پیشگیری و درمان زخم معده موثر است.

10-برای بهبود بیماری های پوستی پیسی و لک مفید هست.

11-می تواند سنگ های کلیه و مثانه را از بین ببرد.

12-در روزهای پایانی بارداری به کنترل درد و افزایش توان و مقاومت مادران  هنگام زایمان کمک می کند.

توجه داشته باشید بهتر است با مشورت پزشک زنان و یا  متخصص طب سنتی از این معجون استفاده کنید.

13- موجب افزایش شیر مادران شیرده می شود.

14- از ابتلا به بیماری های مزمن و سرطان جلوگیری می کند چون اثر معجون سیاه دانه به مدت طولانی در بدن باقی می ماند

15-باعث کاهش عوارض داروهای شیمی درمانی بر کلیه ها می شود.

16- با طبع گرم بسیار انرژی زا و باعث از بین رفتن افسردگی می شود.

سیاه دانه و عسل در طب سنتی , خواص سیاه دانه و عسل در طب سنتی , سیاه دانه و عسل , خواص سیاه دانه و عسل

از آنجا که ترکیب سیاه دانه عسل مزاجی بسیار گرم و خشک دارد، بهتر است در فصول سرد سال مصرف شود.

نهرینی تاکید کرد: مصرف سیاه دانه عسل در برخی مزاج ها عوارض زیادی مانند بی خوابی و یا فشار خون بالا ایجاد می کند

بنابراین نباید این ترکیب دارویی را بدون مشورت با پزشک طب سنتی مصرف کرد.

خواص سیاه دانه و عسل

در صورت بروز کیست تخمدان: هر شب قبل از خواب ترکیب سه واحد عسل با یک واحد سیاهدانه نیم کوب به میزان یک قاشق مرباخوری میل شود.

برای عقب انداختن دوره قاعدگی: روزی یک قاشق صبح و یک قاشق ظهر سیاهدانه و عسل میل کنید.

برای درمان پرولاکتین بالا: پودر سیاهدانه ۱۰۰ گرم را با ۴۰۰ گرم عسل مخلوط کنید و هر ۸ ساعت یک قاشق غذاخوری از آن میل کنید.

برای درمان سنگ کلیه و مثانه: سیاهدانه و عسل یا همان دوسین را روزی چند قاشق چای خوری میل کنید.

برای درمان جوش‌های سفید، زیرپوستی و بدون التهاب: معجون دوسین را به جوش‌ها بمالید.

برای نشاط بیشتر در صبحگاهان: به چایتان چند قطره روغن سیاهدانه، کمی عسل و چند پر نعنا اضافه کنید.

برای رفع دردهای دوران قاعدگی: هر شب یک قاشق مربا خوری از مخلوط پودر سیاهدانه، عسل، رازیانه و بومادران مصرف کنید.

اگر تریگلیسیرید و کلسترول بالا دارید: به ترکیب سیاهدانه و عسل نیم واحد سرکه طبیعی اضافه کنید و نوش جان.

سیاه دانه و عسل در طب سنتی , خواص سیاه دانه و عسل در طب سنتی , سیاه دانه و عسل , خواص سیاه دانه و عسل

مصرف سیاه دانه عسل در برخی بیماری های خاص مردان مانند پروستات را نیز موثر است و

از آنجا که مصرف این ترکیب ادرار را افزایش می دهد، برای مردانی که پروستات دارند، مفید خواهد بود.

نهرینی افزود: ترکیب سیاه دانه عسل در تب های بلغمی و سوداوی نیز موثر است اما افراد برای تشخیص آن باید به پزشک طب سنتی مراجعه کنند. 

سیاه دانه و عسل در طب سنتی

بیشتر بخوایند :

عسل

سیاه دانه و عسل

سیاه دانه چیست

سیاه دانه

]]>
آلو بخارا در بارداری 2018-02-26T11:23:21+01:00 2018-02-26T11:23:21+01:00 tag:http://7000ta.ir/post/13 اسماعیل معینی همه چیز در مورد خواص و مضرات آلو بخارا در بارداری و شیردهی مضرات و خواص آلو بخارا در بارداری و شیردهی در سایت جسارت در این مطلب از سایت جسارت به آشنایی با مضرات و خواص آلو بخارا در بارداری و شیردهی را برای شما تهیه کرده ایم امیدواریم این مطلب مورد توجه شما سروران گرامی قرار گیرد.احتمالا شنیده اید که میوه های خشک در طول دوران بارداری چقدر مفید می باشند. آیا هوس آلو بخارا کرده اید و نمیدانید که چه تاثیری بر جنین و خودتان دارد.از مزایای خوردن آلو بخارا در بارداری این است که از یبوست

همه چیز در مورد خواص و مضرات آلو بخارا در بارداری و شیردهی

مضرات و خواص آلو بخارا در بارداری و شیردهی در سایت جسارت

در این مطلب از سایت جسارت به آشنایی با مضرات و خواص آلو بخارا در بارداری و شیردهی را برای شما تهیه کرده ایم امیدواریم این مطلب مورد توجه شما سروران گرامی قرار گیرد.احتمالا شنیده اید که میوه های خشک در طول دوران بارداری چقدر مفید می باشند. آیا هوس آلو بخارا کرده اید و نمیدانید که چه تاثیری بر جنین و خودتان دارد.از مزایای خوردن آلو بخارا در بارداری این است که از یبوست جلوگیری می کند و سطح خون شما را بالا می برد و از کم خونی جلوگیری می کند

همه چیز در مورد خواص و مضرات آلو بخارا در بارداری و شیردهی

آلو بخارا در بارداری , آلو بخارا و بارداری , خواص آلو بخارا در بارداری , مضرات آلو بخارا در بارداری

آلو بخارا در بارداری

آلو بخارا (گوجه برغانى) همان آلوى سیاه بزرگ است که طبیعت سرد و تر دارد.ملین، مسهل رقیق و مسکن حرارتگرم مزاج‌ها و صفراوى‌ها، رافع تشنگى و برنده تبهائى است که از حرارت عارض شده باشدآلو بُخارا یکی از انواع خشکبار است. آلو بخارا از خشک کردن آلو و یا گوجه به دست می‌آید. برای تهیهٔ آن نخست آلو قطره‌طلا در آب کمی جوشانده می‌شود، سپس پس از خنک شدن پوست آن کنده شده و در آفتاب خشک می‌شود.

آلو بخارا

بررسی‌ها نشان می‌دهد ‌آلو بخارا که آلوی خشک شده محسوب می‌شود سرشار از آنتی‌اکسیدان است به طوری که محققان مقدار آن را باآنتی‌اکسیدان‌های موجود در بلوبری برابر می‌دانند.این ماده مغذی سرشار از فیبر و کربوهیدرات‌هایی موسوم به ‌سوربیتول‌ است که مانع ‌یبوست می‌شود.الو بخارا که به نام های الو زرد –پردفوس –یرقون –اجاص –جاصا والو برقانی نیز معروف می باشد ،دارای طبع سرد و تر است . امام رضا ع می فرماید :آلوی تازه حرارت را خاموش و صفرا را تسکین می دهد و آلوی خشک خون را ساکن می کند و درد مهلک را آسان و از بین می برد.در ماه نهم بارداری آلو بخارا برای مشلات کبدی و گوارشی بسیار مفید است و ما توصیه می کنیم افراد میل کنند. خوردن بادام شیرین قبل از خواب هم برای رفع یبوست مفید می باشد. ضمن مصرف این ها بهتر است از مصرف موادی مثل برنج که خشک هستند خودداری کرده و به جای آن از غذاهای آبکی استفاده کنید. تخم گیاه اسفرزه هم مفید است و بهتر است آن را با روغن بادام شیرین خیس کنید و زمانی که لعاب داد مصرف کنید.

همه چیز در مورد خواص و مضرات آلو بخارا در بارداری و شیردهی

آلو بخارا , خواص آلو بخارا , آلو بخارا در بارداری , آلو بخارا و دیابت , آلو بخارا و یبوست

آلوبخارا چیست؟

آلوبخارا یکی از سالم ترین غذاهایی است که میتوانید در دوران باردری میل کنید. خوشبختانه آلوبخارا دارای هیچ گونه عارضه جانبی نمی باشد.

همه چیز در مورد خواص و مضرات آلو بخارا در بارداری و شیردهی

آلو بخارا در بارداری , آلو بخارا و بارداری , خواص آلو بخارا در بارداری , مضرات آلو بخارا در بارداری

آلو بخارا و بارداری

خوردن آن به هر صورت، چه به صورت تازه، خشک و ریختن آن در آش و غذا مفید بدن و نرم کننده شکم و رافع خارش تن گرم مزاج‌ها است

خوردن آلو بخارا در بارداری چه فوایدی دارد

1 . از یبوست پیشگیری می کند و به جرکت روده کمک می کند

وقتی باردار هستید، احتمالا به دلیل تغییرات هورمونی دچار یبوست شوید. در طول بارداری بدن شما استروژن تولید می کند تا این اطمینان حاصل شود که بدن به طور مناسبی رشد می کند. همین امر موجب یبوست می شود. پروژسترون هورمون دیگری می باشد که بدن در طول بارداری رهاسازی می کند. پروژسترون باعث شل شدن عضلات می شود.

همه چیز در مورد خواص و مضرات آلو بخارا در بارداری و شیردهی

آلو بخارا در بارداری , آلو بخارا و بارداری , خواص آلو بخارا در بارداری , مضرات آلو بخارا در بارداری

آشامیدن آب جوشانده برگ آن تا سه استکان کشنده کرم معده و ضماد برگ او که پخته بکوبند و برشکم ببندند، ریزاننده کرم‌هاى روده و امعا و مجرب است، خاصه گرم مزاج‌ها است.

مضرات آلو بخارا در بارداری

2. پیشگیری از کم خونی و افزایش سطوح آهن بدن

آهن یکی از مواد مغذی اصلی می باشد که برای رشد مناسب جنین ضروری می باشد. وقتی باردار هستید، نیاز بدن شما به آهن افزایش می یابد. باید برای مبارزه با کم خونی میوه هایی مانند آلوبخارا را وارد رژیم غذایی خود کنید. خوردن آلوبخارا از بروز کم خونی در طول بارداری پیشگیری می کند.

3.کنترل فشار خون و مبارزه با افسردگی

آلو حاوی پتاسیم می باشد که به کاهش فشار خون کمک می کند. همچنین به مبارزه با افسردگی و اضطراب کمک می کند. بتاکاروتن و ویتامین آ موجود در موجود در آلو به رشد رشد چشم جنین کمک می کند.

همه چیز در مورد خواص و مضرات آلو بخارا در بارداری و شیردهی

آلو بخارا در بارداری , آلو بخارا و بارداری , خواص آلو بخارا در بارداری , مضرات آلو بخارا در بارداری

جوشاندن آلو در گلاب و خوردن آن بندآورنده شکم است.رب آلو سرد و تر بوده و مفید حال کسانی استکه کبدهای گرمی دارند، رافع تشنگى و فرونشاننده تب‌هاى حار(داغ)، التهاب و سردرد است.

خواص آلو بخارا در بارداری

4. پیشگیری از درد مفاصل

شاید در طول دوران بارداری درد مفاصل و گرفتگی عضلات را تجربه کنید. خوردن آلوبخارا از درد مفاصل و گرفتگی عضلات در دوران بارداری پیشگیری می کند و یا از علائم آن می کاهد.

5.درمان تهوع

خوردن آلوبخارا در طول بارداری می تواند از حالت تهوع در دوران بارداری پیشگیری کند.

خوردن بیش از حد آلوبخارا ممکن است باعث اسهال شود.

آلو بخارا در بارداری

]]>